1/8 finału Pucharu UEFA

Dwóch byłych szkoleniowców PSV spotkało się wczoraj w Marsylii podczas meczu Olympique’u pod wodzą Erika Geretsa z Zenitem Sankt Petersburg Dicka Advocaata.Gospodarze wygrali w tym spotkaniu 1/8 finału Pucharu UEFA 3-1. HSV Huuba Stevensa, który wraz z zakończeniem sezonu przenosi się z do Eindhoven, uległo Bayerowi Leverkusen.Olympique Marsylia dominowała na Stade Velodrome, a ich ofensywny futbol wydał swoje owoce w 37. minucie. Djibril Cisse został wzorowo obsłużoyn przez Taye Taiwo i wykorzystał szansę dając Marsylczykom gola; 1-0.Francuzi napierali na ekipę Zenitu, a trzy minuty po przerwie Mamadou Niang podwoił prowadzenie. Reprezentant Senegalu dostał piłkę od Samira Nasriego i z 10 metrów wpakował piłkę do siatki. Gdy Cisse strzelił na 3-0 wydawało się po meczu, ale Andrei Arsjavin zdobył honorowe trafienie na 8 minut przed końcem spotkania.HSV musi odrobić za tydzień straty z przegranego wczoraj 1-0 meczu wyjazdowego z Bayerem. Zwycięskiego gola zaliczył Theofanis Gekas w 77. minucie. Holendrzy Joris Mathijsen, Rafael van der Vaart i Nigel de Jong zagrali dla zespołu z Hamburga, ale ten ostatni nie zagra w rewanżu, ponieważ został zawieszony za kartki.
PSV – Ajax odwołany ! Burmistrz Eindhoven Geerit Braks zadecydował, że jutro nie dojdzie do meczu PSV z Ajaksem. Powodem jest strajk policjantów w Holandii. Poza tym szlagierem odwołano również dwa inne spotkania, które miały odbyć się w niedzielę: Alkmaar – Feyenoord i Venlo – Twente.Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce podczas rundy jesiennej, kiedy to spotkania Ajax – PSV i Feyenoord – AZ nie zostały rozegrane w planowanym terminie. Holenderscy stróże prawa są wciąż dalecy od porozumienia z MSW.Najbardziej niezadowoleni są Joden, bowiem liczyli na zmęczenie rywali, którzy mieli zmierzyć się z nimi między zmaganiami z Tottenhamem w 1/8 finału Pucharu UEFA.
Vergoossen podał termin Trener PSV – Sef Vergoossen podał datę do rozegrania meczu PSV – Ajax, będzie to prawdopodobnie 19 marca – środa. Jeżeli zaszła by podobna sytuacja co do meczu w Pucharze UEFA z Tottenhamem Londyn (a jest taka możliwość) to mecz zostałby przełożony na 26 marca, czyli także w środę.Pomiędzy tymi spotkaniami są rozegrane takie mecze jak:16 marca – Roda vs PSV22 marca – PSV vs Groningen29 marca – N.E.C vs PSVJeżeli doszło by do takich terminów opisanych wyżej to byłby to powrót spotkań co trzy dni, a więc okaże się czy na następny mecz ‚Rood-Witten’ będziemy czekać aż tydzień…
Bezbarwny weekend w Holandii? Nie. W związku z przełożeniem trzech niedzielnych meczów I ligi holenderskiej wielu mogłoby stwierdzić, że 28. kolejka straciła na uroku. Po części to prawda, ale emocji na pozostałych sześciu stadionach nie brakowało. Heracles po bramkach Evertona i Lakicia pokonał w jedynym piątkowym spotkaniu Utrecht, drużynę, która w niedzielę tryumfowała nad mistrzami Holandii. Zespół ten cechują naprawdę duże wahania formy, bo choć rywal był tym razem patrząc na tabelę o wiele mniej wymagający, a ponadto przez ostatnie pół godziny grał w osłabieniu z racji tego, że drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Boakye, to przyjezdni nie potrafili wywieźć z Almelo choćby punktu. Początkowo goście wykorzystali przewagę liczebną bowiem w 68. minucie Cornelisse doprowadził do wyrównania, ale zaledwie po 5 minutach wynik meczu został ustalony na korzyść broniących się przed spadkiem gospodarzy. Heerenveen łatwo ograło Bredę na Abe Lenkstra.Pojedynek ten był zapowiadany jako najciekawszy spośród sobotnich w Eredivisie, ale okazał się jednostronnym widowiskiem. Zaczęło się od samobójczego trafienia Elshota po pół godzinie gry. Dwie bramki dorzucił Sulejmani i było po meczu.Z kolei rezultat spotkania w Tilburgu był niedaleki od niespodzianki. Najpierw gola w rzutu karnego na 7 minut przed przerwą zdobył van der Struijk. W 82. minucie Willem II zdobył drugą bramkę, tylko że samobójczą. Po dwóch minutach goście z Euroborgu, a konkretnie Sepp de Roover zapewnili Groningen zwycięstwo w tej potyczce.Na De Woudesteijn działo się dość dużo. W 35. minucie na prowadzenie wyszło Vitesse. Goście z Arnhem byli zmuszeni grać o 67. minuty w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Velthuizen. Rotterdamczycy zaś wykorzystali jedenastkę i wyrównali, ale to właśnie oni opuszczali stadion bez punktu, gdyż na 5 minut przed końcem jest Lorca zdobył gola dającego przyjezdnym 3 punkty. W Nijmegen NEC poradził sobie z beniaminkiem z Doetinchem.Jedyny mecz rozgrywany w niedzielę pomiędzy Spartą a Rodą miał niespodziewanie jednostronny przebieg. Najbliżsi przeciwnicy Boeren ulegli w Rotterdamie różnicą aż trzech bramek. Najpierw gospodarze w ciągu godziny strzelili 4 gole, potem mieliśmy trafienie dla gości, ale czasu, a może nawet sił czy umiejętności, na szaleńcze odrabianie strat nie było.W górnej części tabeli, ze względu choćby na przełożone mecze najlepszych drużyn, zmian raczej nie było. Dolny fragment zaś to niepodzielne panowanie Excelsiora. Nad nim Willem II i dwóch beniaminków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.