Bramki z Meczu

Z kolejną dostawą bramek, tym razem są to gole z meczu przeciwko FC Utrecht.Przypomnijmy że dzisiaj PSV Eindhoven przegrało na wyjeździe z FC Utrecht.
Porażka z Utrechtem Nelisse, Cornelisse i Van Dijk dali wczoraj Utrechtowi zwycięstwo 3-1 na Galgenwaard, czym zakończyli świetną passę PSV 10 spotkań z rzędu bez porażki. Sprawa mistrzowstwa jest wciąż otwarta, ponieważ obrońcy tytułu mają już zaledwie 6 punktów przewagi nad drugim Ajaksem, który bez problemu ograł Excelsior na Arenie aż 4-0. Dlatego też należy uważać spotkanie PSV – Ajax, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, za kluczowe w walce o czempionat.W ekipie gości mieliśmy jedną zmianę w stosunku do poprzedniego spotkania ligowego: Alcides wszedł na środek obrony, gdzie zastąpił zawieszonego Salcido.Gospodarze wykazali się inicjatywą, ale to Boeren wyszli na prowadzenie w 26. minucie. Arbiter Frank de Bleeckere z Belgii przyznał przyjezdnym rzut karny za zagranie piłki ręką w szesnastce przez Aljo Schuta po zagraniu Dzsudzsaka. Kapitan Timmy Simons bezbłędnie wykonał już czwartą jedenastkę w sezonie. Jednak długo ekipa z Eindhoven nie cieszyła się z dobrego rezultatu, bowiem już 6 minut później Utrechtowi przyznany został rzut wolny. Po dośrodkowaniu Nelisse umieścił piłkę w siatce strzałem głową. Obu zespołom nie brakło ducha walki. Prezentowali pasjonującą grę i batalię o każdy centymetr boiska. Tuż przed przerwą Cornelisse wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego posłał piłkę głową na krótki słupek. Gomes był bezradny.Na drugą część potyczki Bakkal już nie wyszedł. Zastąpił go Mendez, ale gra toczyła się podobnie jak w pierwszej odsłonie meczu. Utrecht krótko krył rywala i PSV musiało się bronić głęboko na własnej połowie. W 67. minucie Koevermans wszedł za Lazovicia, by wywieźć choćby punkt, ale najlepszy snajper gości był otoczony opieką obrońców. 14 minut przed końcem było właściwie po meczu, gdy Schut został sfaulowany przez Alcidesa w polu karnym, a Van Dijk zmienił wynik na 3-1.Wynik odzwierciedla wydarzenia na boisku i jest w pełni sprawiedliwy. Przed PSV ciężki okres, by podleczyć rany: spotkania z Tottenhamem na wyjeździe, Ajaksem u siebie, następnie rewanż 1/8 finału Pucharu UEFA w Eindhoven i wyjazd do Kerkrade na mecz z Rodą.Bramki: 26’ Simons 0-1; 35’ Nelisse 1-1; 44’ Tim Cornelisse 2-1; 76’ Gregoor van Dijk 3-1.Kartki: Schut (Utrecht); Alcides, Lazovic, Dzsudzsak i Afellay (PSV).Składy: Utrecht: De Ruiter – Tim Cornelisse, Schut, Dickoh, Pieters – Caluwe, Gregoor van Dijk, Van der Gun – Nelisse, George, Wolters.PSV: Gomes – Marcellis, Kromkamp, Zonneveld, Alcides – Simons, Dsudzsak, Farfan, Afellay, Bakkal – Lazovic.Zmiany:Utrecht: 73’ Kopteff (Wolters), 81’ Rossini (Nelisse), 88’ Vandenbergh (George).PSV: 46’ Mendez (Bakkal), 67’ Koevermans (Lazovic), 76’ Aissati (Farfan).
Koster asystentem Stevensa w PSV Znamy już nazwisko asystenta Huuba Stevensa, który latem przejmie PSV. Będzie nim Adrie Koster, obecny trener Ajaksu. Wśród grona kandydatów wymieniany był także m.in. Philip Cocu.Jako drugi asystent prawdopowdobnie pracował będzie Dwight Lodeweges, który aktualnie zajmuje to stanowisko jako pomocnik Sefa Vergoossena. Z zespołem pożegna się raczej Jan Wouters, z którym nie planuje się przedłużenia umowy.
IFFHS: PSV najlepsze w Holandii! Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) najlepiej prezentującym się zespołem jest Chelsea Londyn które awansowało z trzeciego miejsca, na drugim miejscu znajduje się Zdobywca Pucharu Europy – AC Milan, trzecia zaś jest Sevilla.Ranking został ukazany dwa dni temu i wynika z niego iż PSV Eindhoven jest najlepszą Holenderską drużyną. ‚Boeren’ zajmują obecnie 65 miejsce wyprzedzani są przez takie drużyny jak…: Espanyol Barcelona czy FC Porto. Na 94 miejscu (spadek z 57) znajduje się AZ Alkmaar a najniżej z Holendrów – 141 Ajax Amsterdam.W rankingu IFFHS znalazło się miejsce także dla jednej polskiej drużyny, Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski jest 109!!OM – Obecne Miejsce(PM) – Poprzednie MiejsceND – Nazwa DrużynyOM (PM) ND1. (3.) Chelsea FC London2. (4.) Milan AC3. (1.) Sevilla FC4. (2.) Manchester United FC5. (5.) CA Boca Juniors Buenos Aires6. (7.) AS Roma7. (9.) FC Barcelona8. (6.) FC Internazionale Milano9. (10.) Liverpool FC10. (11.) Arsenal FC London…60. (111.) Cruzeiro EC Belo Horizonte60. (66.) Fluminense FC Rio de Janeiro62. (54.) Al-Ahly Cairo62. (28.) RCD Espanyol Barcelona64. (80.) Cienciano del Cusco65. (84.) PSV Eindhoven

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.