Ghana w półfinale, błąd Addo..

Eric Addo który przebywa na zgrupowaniu w reprezentacji Ghany zagrał kolejny mecz w Pucharze Narodów Afryki, jego drużyna pokonała Nigerię 2-1. Gospodarze turnieju ostatecznie wygrali po bramkach Essiena i Agogo mimo że od 60 minuty grali w 10. Obrońca PSV Eindhoven, Eric Addo popełnił jeden poważny błąd w meczu, w 34 minucie meczu sfaulował w polu karnym Yakubu a ten zdobył bramkę poprzez rzut karny podyktowany przez arbitra meczu.Wyrównanie padło w doliczonym czasie pierwszej połowy, Essien uderzył głową piłkę tak by ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki Austina Ejide.Pod koniec drugiej połowy bo w 84 minucie padła druga bramka dla Ghany kiedy to Muntari świetnie podał wzdłuż linii bramkowej gdzie stał Agogo, ten nie miał problemów by stać się bohaterem Ghanijczyków i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Ghana 2 – 1 Nigeria 34′ Yakubu 0-145+3′ Essien 1-184′ Agogo 2-1Ghana: Richard Kingson – Eric Addo, John Pantsil, John Mensah, Hans Sarpei – Quincy Owosu-Abeyie (84. Haminu Dramani), Michael Essien, Sulley Muntari, Anthony Annan – Junior Agogo, Asamoah Gyan (62. Laryea Kingston).Nigeria: Austin Ejide – Obinna Nwaneri, Danny Shittu, Joseph Yobo, Taye Taiwo – Dickson Etuhu (71. Richard Eromoigbe), John Obi Mikel (85. Victor Obinna), Seyi Olofinjana, Ikechukwu Uche – Peter Odemwingie, Yakubu Ayegbeni.
Juniorzy w pierwszym zespole Kilku zawodników wyjechało w tym tygodniu na międzynarodowe zgrupowania, z tego powodu pierwszą drużynę PSV przybyło wesprzeć czterech zawodników z ligi juniorów: Rens van Eijden, Stijn Wuytens [na zdjęciu] , Rochdi Achenteh, Funso Ojo. Sef Vergoossen na piątkowej konferencji przedmeczowej zapowiadał że powoła jakąś młodzież na kilku miesięczne treningi z pierwszą drużyną. Najmłodszym zawodnikiem z wymienionej czwórki jest szesnastoletni obrońca, Funso Ojo.
Szpital w Olimpijskiej kadrze Oranje.. Trzech zawodników PSV, Ismail Aissati, Otman Bakkal i Dirk Marcellis zostali wycofani z Olimpijskiej kadry Holandii na towarzyskie spotkanie które miało się odbyć przeciwko Włochom. Bakkal i Marcellis leczą kontuzje które odnieśli w meczu przeciwko AZ Alkmaar.Ismail Aissati nie jest wystarczająco zdrowy aby zagrać mecz w kadrze. Otman Bakkal odniósł kontuzje ścięgna udowego, które powstrzymało go także dwa tygodnie temu w wystąpieniu w meczu ligowym. Dirk Marcellis narzeka na ból pachwiny i dla pewności zostanie w Eindhoven.Piłkarzami którzy zastąpią młodzież ‚Boeren’ są Eljero Elia ( FC Twente Enschede), Jens Janse (Willem II Tillburg) oraz Ruud Vormer (AZ Alkmaar).Trener, Foppe de Haan powołał także Geerta Roorde z SC Heerenveen który zastąpi Siema de Jonga z Ajaksu.
Powołania piłkarzy PSV Kilku piłkarzy PSV zostało powołanych na mecze międzypaństwowe, które odbędą się w tym tygodniu. Mika Vayrynen poleci z kadrą Finlandii na Cypr, gdzie rozegra spotkanie przeciwko Grecji. Ismail Aissati, Otman Bakkal, Dirk Marcellis, którzy mieli zagrać w reprezentacji olimpijskiej Oranje w meczu z Włochami, nie wystąpią z powodu kontuzji. Ibrahim Afellay jest jedynym zawodnikiem PSV, który trafił do kadry seniorów Holandii na środowy mecz z Chorwacją w Splicie. Selekcjoner Australii Pim Verbeek powołał Jasona Culinę na mecz el. Mś 2010 z Katarem. Z kolei szkoleniowiec Meksyku Hugo Sanchez wybrał siedmiu piłkarzy z klubów europejskich, w tym obrońcę PSV Carlosa Salcido na potyczkę z USA, która będzie miała miejsce w środę. Serbski trener zaprosił do reprezentacji złożonej z 22 piłkarzy m. in. Danko Lazovicia. Napastnik będzie miał szansę wystąpić w wyjazdowym spotkaniu z Macedonią. Kapitan klubu z Eindhoven zagra w zespole narodowym Belgii przeciwko Standardowi. Węgry z Balazsem Dzsudzsakiem w składzie podejmą Słowację na stadionie im. Ferenca Puskasa w Budapeszcie. Zaś Genero Zeefuik wystąpi w kadrze Holandii U-19 w spotkaniu z rówieśnikami ze Szkocji.Edison Mendez i Slobodan Rajkovic opuszczą klub na jeden dzień i wrócą jutro. Z racji tego, że powołani do kadr narodowych piłkarze wrócą do Eindhoven dopiero w czwartek wieczorem lub w piątek rano, sesja treningowa, która odbędzie się za zamkniętymi drzwiami została przesunięta na godzinę 15.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.