Ghana zagra z Kamerunem

W czwartkowym półnifale Pucharu Narodów Afryki Ghana zmierzy się z Kamerunem. „Nieposkromione lwy” wyeliminowały w ćwierćfinale ekipę Tunezji. Mbia, który w pierwszej połowie otworzył wynik, zdobył także zwycięską bramkę w 92. minucie spotkania.Gdy pomocnik Newcastle United Geremi podwoił strzałem z prawie 30 metrów prowadzenie Kamerunu po 28 minutach, zespół ten wydawał się być już zwycięski, ale Tunezja nie składała broni. Ben Saada kontaktowego gola zdobył dziesięć minut przed przerwą, a Chikhaoui wyrównał na 9 minut przed końcem potyczki. Kamerun odetchnął z ulgą, gdy Stephabe Mbia trafił do siatki w dogrywce.Obrońcy tytułu Egipcjanie zapewnili sobie miejsce w półinale w poniedziałek po pokonaniu Angoli 2-1. Ghana zagra w czwartek o godzinie 18 przeciwko Kamerunowi w Akrze, zaś Wybrzeże Kości Słoniowej podejmie w Kumasi Egipt o 21.30.
Radiowy magazyn piłkarski od 19! Serwis PSV.com.pl i Radio Futbol FM (www.FutbolFM.pl) zapraszają na magazyn piłkarski pt. „do okoła Europy”. Magazyn rozpocznie się o godzinie 19:00 i trwać będzie 90 minut, a prowadzącym będzie Kamil Chmielarz. Będzie to pierwsze wydanie tego programu i miejmy nadzieję, że będzie dość popularny. Zapraszamy do słuchania, link poniżej.
Remis z RKC PSV zremisowało z liderem Jupiler League (odpowiednik polskiej drugiej ligi) – RKC Waalwijk w meczu towarzyskim. Sef Vergoossen postanowił dać szanse rezerwowym zawodnikom z pierwszej drużyny oraz młodzieży. Pierwsza połowa była równa, nie padły bramki gdyż obie strony próbowały się bronić. Jonathan Reis uruchomił kilka razy Dannego Koevermansa ale ten nie potrafił wykorzystywać sytuacji. Najlepszą okazję na prowadzenie miała drużyna Waalwijk jednak próbę Kevina Vinka zastopował Wuytens.

po bramce

Stijn Wuytens, Tommie van der Leegte i Mike Zonneveld rozpoczęli spotkanie od pierwszej minuty, zmiennikami tych zawodników byli Funso Ojo, Rochdi Achenteg i Pawel Voss. PSV grało pressingiem ale nie udało się zdobyć choćby jednej bramki. Kilka razy ofensywnie wchodził Fagner by wspomóc Koevermans, strzały z daleka wywodziły się od 16-latka Ojo.PSV: Roorda, Fagner, Van Eijden, Wuytens (46, Ojo), Rajkovic, Van der Leegte (46, Achenteh), Méndez, Jonathan, Koevermans (84, Schijvenaars), Aissati, Zonneveld (46, Voss).
PSV zainteresowane Manco Wysoko oceniany 17-letni Reimond Manco Albarracin [fot.] przybędzie w piątek do Eindhoven, gdzie zostanie przedstawiony klubowi. Manco to Peruwiańczyk, rodak Jeffersona Farfana i jest uważany za jednego za najbardziej utalentowanych zawodników Ameryki Południowej. Ofensywny pomocnik zostanie wprawdzie przedstawiony w PSV, ale z pierwszym składem jeszcze trenował nie będzie.Reimond Manco urodził się 23. sierpnia 1990 roku. Grał w Alianza Lima, gdzie Farfan spędził 4 sezony. Jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji U-17, a w klubie zadebiutował dopiero w zeszłym roku. W pierwszym sezonie strzelił jednego gola i zaliczył występy w 5 spośród 15 spotkań. Manco powiedział prasie peruwiańskiej: „Chcę grać w tym klubie (PSV) w przyszłości, ale nie teraz”.
90 minut Culiny Australia dobrze zaczęła el. Mś 2010. Wspierany przez 51 tysięcy kibiców, Pim Verbeek, który zadebiutował w roli szkoleniowca reprezentacji, doprowadził swą drużynę do zwycięstwa 3-0 nad Katarem w pierwszym eliminacyjnym spotkaniu do Mundialu w RPA. Pomocnik PSV Jason Culina grał całe 90 minut. Bramki zdobywali Cahill, Kennedy i Bresciano.
Debiut Total Omni 90 We wczorajszym meczu pomiędzy reprezentacjami Chorwacji i Holandii piłkarze przetestowali nową piłkę firmy Nike o nazwie Total 90 Omni. Od nowego sezonu zawodnicy PSV Eindhoven będą grać tą futbolówką podczas spotkań na Stadionie Philipsa.W laboratoriach Nike pracowano nad nową piłką od ponad dwóch lat. Zapewnia precyzję podań i celność strzałów.Omni jest zaprojektowana z korzyścią dla zawodników. Podczas szybkiego lotu jest dobrze dostrzegalna. Atutem jest także duża jej rotacja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.