20.05.2008, 21:45 - Felieton: Transfery 2008

Jak potoczy się kwestia transferów latem? Kto odejdzie, kto przybędzie? Które kluby się wzmocnią, które zaczną słabnąć? Spróbujemy to rozważyć w tym felietonie...

PSV Eindhoven, które osiągneło duży sukces zdobywając czwarty raz z rzędu Eredivisie, z pewnością nie będzie latem stronić od transferów. I w jedną, i w drugą stronę. Klub koncernu Philips, który przez czołowe kluby europejskie traktowany jest czasem jako "akademię piłkarską" dlatego, iż jest on określany mianem przystanku w drodze do wielkiej sławy. Dziala to w taki sposób, że PSV przez dwa, trzy sezony wychowuje gwiazdę, a potem wielkie kluby zabierają ją do siebie. Takich przykładów trudno zliczyć, jednak nie można zapomnieć o: Romario, Ronaldo, Robbenie czy Ruudzie van Nistelrooy'u. Podążali oni klasyczną drogą, która wygląda tak: słabsza drużyna - PSV Eindhoven - wielki klub europejski.

Do odejścia z klubu szykuje się na pewno Heurelho Gomes. Jego odejście jest już przesądzone. Odejdzie on prawdopodobnie do Tottenhamu lub Arsenalu. Oczywiście najlepiej dla niego byłoby grać wśród kanonierów. Tottenham jest być może lepszą drużyną od PSV, jednakże prestiż w temu klubowi zabiera między innymi Arsenal czy Chelsea. Z Milanem lub Arsenalem Gomes miałby udział w Lidze Mistrzów (jak wiemy, AC Milan w sezonie 2008/2009 w LM nie zagra, jednakże w następnej edycji powinni pojawić się bez problemów).

Po ostatnich doniesieniach do odejścia z Philips Stadium szykuje się również kilku młodych, utalentowanych piłkarzy. Chodzi tu o np. Ibrahima Afellay'a. Jest on dobrym piłkarzem, jednak w lidze holenderskiej nie ma okazji zabłysnąć. Dlatego chciałby on odejść do wielkiego, znanego klubu, nawet gdyby wiązało sie to z siedzeniem na ławce przez pierwsze klika sezonów. Jednak on tego czasu nie uważałby za straconego. Poprostu wtedy uczył by się fachu od mistrzów.

Jeffersonem Farfanem zaś interesuje się czołowy zespół Serie A, AC Fiorentina. Zapewne w najbliższym czasie zainteresują się nim inne kluby "z górnej półki". Odejść również może Edison Mendez, jednak o tym może zadecydować zdrowie jego matki. Nie czuje się ona ostatnio najlepiej. Dlatego syn może postanowić wrócić na ojczystą ziemię. Z klubem przypuszczalnie żegna się już Ismail Aissati, który wg. jego agenta odchodzi z powodu braku miejsca w składzie.

No tak, ale jeśli ktoś odchodzi, to ktoś musi przyjść. Na miejsce Gomesa pojawiło się w prasie dwóch poważnych kandydatów. Chodzi o Stijn'a Stijen'a z Club Brugge oraz Yohan'a Pele'go z RC Lens. Do klubu na pewno przychodzą: Nordin Amrabat, Reimond Manco oraz Francisco Rodriguez, który podąża podobną drogą, którą niegdyś szedł Carlos Salcido. Mówiło się również o przyjściu obrońcy Lee Young-Pyo, który po nieudanym epizodzie w Londynie, konkretnie w Spurs'ach zamierza wrócić do Eindhoven.

Co z tych transferów przyjdzie, okaże się najpóźniej 31 sierpnia. Oczywiście nie mowa tu o potwierdzonych transferach, podpisanych kontraktach,ale o prasowych spekulacjach.. Jak to się potoczy, zobaczymy w niedalekiej przyszłości...

Opracował: ManiakSkomentuj to na forum            

      Dodał:
[Skomentuj na forum] [wróć do newsów]

Powered by PsNews

28.09.14 PSV przegrywa z Heerenveen 1-0
28.09.14 Media typują jedenastkę na Heerenveen.
28.09.14 Jorrit Hendrix uspakaja grę.
28.09.14 Heerenveen vs PSV na Lajfy
26.09.14 Hiljemark będzie leczył uraz przez cztery miesiące.
26.09.14 Boczni obrońcy dali PSV awans w PH
22.09.14 PSV rozłożyło na łopatki Cambuur.
18.09.14 PSV - Estoril Praia na LAJFY
02.09.14 Co się zdarzyło w Eindhoven? Skrót.
30.08.14 PSV vs Vitesse na LAJFY