25.05.2008, 19:20 - Felieton: Rood-Witten w Lidze Mistrzów 08/09

Jakość gry PSV w następnym sezonie w dużej mierze zależy od tego, jak będzie mijał czas okna transferowego. Wszyscy pamiętamy bardzo dobre wyniki Boeren w LM 04/05, kiedy to dotarli oni do półfinału, ulegając dopiero wielkiemu AC Milan. Czy w następnym sezonie będzie podobnie...?

Przypuszczając, iż wbrew wszystkim prasowym doniesieniom z drużyny w sezonie nie odejdą znaczące postacie klubu, PSV Eindhoven może wypaść dość dobrze w nadchodzącej edycji UEFA Champions League. Niestety prawda może okazać się inna. Z klubu odejdzie najprawdopodobniej Heurelho Gomes, który pokłócił się z Janem Rekerem oraz wyjechał do ojczyzny i nie uzgodnił przedłużenia urlopu z pracodawcą. Media szukają już pracodawcy dla prawego napastnika Jeffersona Farfana, jednakże nic konkretnego w tej sprawie nie ustalono. Przez chwile mówiło się też o odejściu młodej gwiazdy holenderskiej piłki, Ibrahima Afellay'a do FC Barcelona, jednakże na pogłoskach się skończyło.

PSV jest specyficznym zespołem, który szlifuje młode talenty i sprzedaje je do najlepszych lig świata. Ale taka polityka kadrowa może doprowadzić, iż w następnym sezonie drużyna nie będzie już tak mocna i będzie się składać z utalentowanych, ale jeszcze nie rozwiniętych graczy. To oznacza, że następny sezon może już nie być taki usłany różami jak cztery poprzednie. Przez ten czas w klubie wyszkoliło się kilka gwiazd, które odeszły lub odejdą w to lato do mocniejszych klubów.

Tak więc należy liczyć na to, iż Huub Stevens tak poukłada tak zespół, aby mógł on skutecznie grać pomimo słabości i braku doświadczenia niektórych zawodników. W takim przypadku należy ustawić odpowiednią taktykę, poprawić atmosferę w drużynie (jest ona dobra, ale zawsze może być lepiej) oraz poprawić psychikę piłkarzy tak aby nie bali się oni porażki. Ale zostawmy to trenerowi, który zna się na rzeczy, jakim jest Huub Stevens.
Skomentuj to na forum            

      Dodał:
[Skomentuj na forum] [wróć do newsów]

Powered by PsNews

28.09.14 PSV przegrywa z Heerenveen 1-0
28.09.14 Media typują jedenastkę na Heerenveen.
28.09.14 Jorrit Hendrix uspakaja grę.
28.09.14 Heerenveen vs PSV na Lajfy
26.09.14 Hiljemark będzie leczył uraz przez cztery miesiące.
26.09.14 Boczni obrońcy dali PSV awans w PH
22.09.14 PSV rozłożyło na łopatki Cambuur.
18.09.14 PSV - Estoril Praia na LAJFY
02.09.14 Co się zdarzyło w Eindhoven? Skrót.
30.08.14 PSV vs Vitesse na LAJFY