09.08.2008, 17:21 - Felieton: Młodzi piłkarze PSV

Patrząc na statystyki pierwszego zespołu PSV, szczególną uwagę zwracają ich lata urodzenia. Wśród najlepszych piłkarzy z całego klubu Philipsa z 26 - osobowej kadry aż ośmiu urodziło się w 1987 roku lub później. Wśród nich jest już wielu, którzy mają występy w pierwszej lidze. To robi spore wrażenie.

Mowa tu o trzech piłkarzach, którzy debiutowali w pierwszej lidze, a do tego grają w niej regularnie. Są to: Dirk Marcellis, Erik Pieters i Nordin Amrabat. Pierwszy z nich wygryzł ze składu Erica Addo i dzięki temu grał w poprzedniej edycji Eredivisie przez większość sezonu. Pozostali również grali, jednak nie w PSV. Reszta z wymienionych piłkarzy wciąż czeka na debiut w lidze, jednak nie ma wątpliwości, że są to utalentowani piłkarze, i przy pomyślnych wiatrach ich kariera jest tylko kwestią kilku sezonów. Cassio Ramos to utalentowany bramkarz, niewykluczone, że Huub Stevens wyznaczy go na drugiego bramkarza Rood - Witten (w tamtym sezonie wszyscy trzej trenerzy stawiali na tym miejscu Basa Roordę). Rens van Eijden z pewnością na liczniku występów w lidze zera mieć nie będzie, Stijn Wuytens, który razem z Van Eijdenem wkraczał w futbolowy świat z Jong PSV, również dostanie szansę. Raimond Manco, niewykluczone że zastąpi Jeffersona Farfana, który odszedł do Schalke 04, a Jonathan Reis z pewnością też doświadczy debiutu po całym sezonie nauki.

Widać, że Huub Stevens nie boi się stawiać na młodych, od razu, gdy przyszedł do klubu zarządził przesunięcie do pierwszego składu dwóch juniorów, wspomnianych wcześniej. Regularnie wystawia Raimonda Manco w sparingach. Być może chce sprawdzić, czy warto sprowadzać nowego napastnika. Oby młody Peruwiańczyk się sprawdził, bo przy tak wczesnym debiucie (ma 17 lat) i regularnej grze szybko wyrośnie na prawdziwą gwiazdę piłki. Miejmy nadzieje że to nowa "epoka" wychowywania kolejnego pokolenia piłkarzy, którzy tak jak chociażby Gomes czy Farfan, przez cztery lata, z zwykłych, młodych piłkarzy staną się cenionymi i szanowanymi zawodnikami, których nie wstyd mieć w czołowej drużynie Europy.

Uwaga: stan kadry na dzień 8 sierpnia 2008 roku.Skomentuj to na forum            

      Dodał:
[Skomentuj na forum] [wróć do newsów]

Powered by PsNews

28.09.14 PSV przegrywa z Heerenveen 1-0
28.09.14 Media typują jedenastkę na Heerenveen.
28.09.14 Jorrit Hendrix uspakaja grę.
28.09.14 Heerenveen vs PSV na Lajfy
26.09.14 Hiljemark będzie leczył uraz przez cztery miesiące.
26.09.14 Boczni obrońcy dali PSV awans w PH
22.09.14 PSV rozłożyło na łopatki Cambuur.
18.09.14 PSV - Estoril Praia na LAJFY
02.09.14 Co się zdarzyło w Eindhoven? Skrót.
30.08.14 PSV vs Vitesse na LAJFY