Informacje o transmisjach w TV znajdziesz na mecze.com

06.10.2014, 13:44 - Emocjonujący mecz PSV z Excelsiorem [VIDEO]

Po przegranej w poprzedniej kolejce Eredivisie z Heerenveen i w Lidze Europy z Dynamem Moskwa po 1-0, Boeren wygrało u siebie spotkanie z Excelsiorem Rotterdam. Mecz w którym było sporo emocji, PSV ograło gości 3-0.

W 22 minucie świetne zagranie od Mahera do Jozefzoona, ten strzałem w długi róg i piłka umieszczona w bramce Coutinho, sędziowie podejmują kontrowersyjną decyzję, bramka nieuznana, Jozefzoon był według nich na spalonym.

W 35 minucie nieudana główka Rekika po dośrodkowaniu, piłka trafia pod nogi Mahera, pomocnik zagrywa w pole karne, obrońca w ostatniej chwili nie wybija piłki która wlatuje do bramki obok bezradnego bramkarza, 1-0.
Prezent dla Adama Mahera, w jego setnym występie w rozgrywkach Eredivisie.

Tekst alternatywny

W 44 minucie świetne dośrodkowanie Willemsa z lewej strony do Locadii, ten podbija piłkę do góry i strzela w kierunku bramki, jeszcze futbolówkę dobił Narsingh któremu należy przypisać tą bramkę, 2-0.

Po przerwie podopieczni Philipa Cocu jeszcze agresywniej zaatakowali defensywę gości. W 51 minucie kontra PSV, Wijnaldum zagrywa na prawe skrzydło do Ariasa ten dośrodkowuje w pole karne, strzał wykonał Jozefzoon jednak piłka po ciele Jurgena Locadii trafia do bramki, 3-0.

W 60 minucie z boiska zostaje wyrzucony Jeffrey Bruma, źle przyjął sobie piłkę i wykorzystał to zawodnik gości. Upadł on przy niewielkiej odległości, po muśnięciu nogą przez Brumę przy wyprowadzaniu kontry, sędzia nie zawahał się i natychmiast wręczył obrońcy PSV czerwoną kartkę, z tą decyzją nie mógł się pogodzić Philip Cocu i natychmiast wystartował do asystenta sędziego z ostrą opinią o karze. Pan Gözübüyük nakazał Cocu'emu również opuścić murawę.

Po takich decyzjach goście uwierzyli w siebie. Kilka sprawdzających strzałów z dystansu, jednak pewnie w bramce stał Jeroen Zoet. W 68 minucie strzałem głową Kruys umieszcza piłkę w bramce, jednak sędzia natychmiast odgwizduje pozycję spaloną, słusznie.

W 84 minucie Guardado rozpoczyna akcję którą sam wykańczał. Zagrał on do na skrzydło do Ariasa, ten dośrodkował w pole karne, strzał Guardado głową jednak minimalnie mija bramkę.

Jeszcze w 91 minucie dośrodkowanie Narsingha do Vloeta, ten jednak nie wykorzystał okazji i piłka po jego strzali minęła bramkę.

PSV Eindhoven ograło więc Excelsior Rotterdam 3-0 po meczu pełnym emocji. Philip Cocu przeprosił po meczu za swoją postawę, lecz jego zdanie Karim Rekik był równie blisko bramki co faulowany przeciwnik, stąd w jego opinii czerwona kartka dla Brumy to zbyt wielka kara.

Cocu odniósł się również do śliskiej murawy, która zapewne była powodem złego przyjęcia piłki przez Brumę ale też nie tylko, piłkarze PSV kilkakrotnie przy strzale po prostu się ślizgali.
"Wiem że teraz padało i było wilgotniej, ale za długo mamy z tym problem. Przez lata mieliśmy najlepsze boisko w lidze. U siebie trzeba wygrywać i nie ślizgać się po murawie, jak to było w przypadku Brumy".

PSV Eindhoven - Excelsior Rotterdam 3:0
35' 1-0 Maher
45' 2-0 Narsingh
51' 3-0 Locadia
60' czerwona kartka Bruma

Skłądy:
PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Bruma, Rekik, Willems – Wijnaldum, Hendrix, Maher – Narsingh, Locadia (82. Vloet), Jozefzoon (74. Guardado).

S.B.V. Excelsior: Coutinho – Karami, Fischer, van Diermen, Kuipers – Stans (85. de Reuver), Kruys (71. Bruins), Auassar – Botaka, van Weert, van Mieghem.