Informacje o transmisjach w TV znajdziesz na mecze.com

06.11.2014, 22:16 - PSV odwróciło losy meczu!

Panathinaikos Ateny łatwo skóry nie sprzedał, ale PSV Eindhoven po zupełnie udanej drugiej połowie meczu z Grekami, wygrało 2-3, przegrywając do przerwy 2-1.

Zupełnie zdominowana środkowa część boiska była przez gospodarzy, to też dlatego trio Guardado, Wijnaldum, Maher nie mogli sobie poradzić i nie stwarzali sytuacji, a gdy tylko to robili, natychmiast Koniczynki odbierali im piłkę i przeprowadzali silny kontratak.

W 11 minucie wyrzut z autu na połowie PSV, następnie dośrodkowanie w pole karne, Zoet ubiega zarówno swojego obrońcę jak i napastnika rywala, ale niefortunnie wybija piłkę pod nogi Abdula Ajaguna, który nie ma problemów z wykorzystaniem luki w bramce, 1-0. Ta sytuacja pokazuje, że Cocu zbyt rzadko daje szansę innym obrońcom na grę. Wystarczyła pauza jednego meczu Jeffreya Brumy i problem z zaufaniem jednej formacji do drugiej powstał. Z drugiej strony wypożyczony Isimat-Marin ten mecz nie będzie wspominał dobrze.

Siedemnaście minut później jedyna akcja PSV która okazała się sukcesem w pierwszej połowie. Willems zablokował ciałem dojście do piłki rywalowi, odwrócił się i zagrał natychmiast do Depaya, zbiegającego z lewego skrzydła w pole karne. Piękna bramka młodego pomocnika reprezentacji Holandii.

W 43 minucie bramka do szatni, podanie pomiędzy dwóch obrońców otrzymuje Petric który świetnym wolejem pokonuje Zoeta.

Po przerwie, widać była zmianę taktyki gospodarzy, postanowili odpuścić przewagę w środku pola i nastawili się na kontrataki. To nie przyniosło skutku, nie na PSV. Podopieczni Cocu nie zmienili swojego nastawienia do gry. W drugiej połowie strzelali już tylko Rood-Witten.
W 64 minucie świetne podanie na bramkę zamienia Luuk de Jong. A 14 minut później ku niezadowoleniu charyzmatycznego trenera Koniczynek, bramkę głową zdobywa Georginio Wijnaldum po rzucie rożnym.

O ile nie przyszło mi się mylić, to PSV dwukrotnie trafiało w tym meczu w słupek bądź poprzeczkę, szkoda że to nie były trafione strzały bo moglibyśmy mówić o super widowisku.

Mecz miał swoje zalety, był emocjonujący, gra bowiem toczyła się o wielką stawkę, bowiem dzięki przegranej, Grecy już nie mają szans na wyjście z grupy mając stratę choćby do właśnie drugiego PSV, 6 punktów. Swoje ja pokazał w tym spotkaniu także sędzia główny, Pan Strahonja. Pokazał on aż sześć żółtych kartek, w tym jedną dla zawodnika PSV, Guardado, choć sam nie mam pojęcia za co.

Gospodarzom nie pomogli nawet byli gracze holenderskiej ekstraklasy, bowiem wystąpili dziś w barwach greckiej drużyny m.in. Pranjić znany z gry w SC Heerenveen, czy były zawodnik takich klubów jak HSV a w Holandii, FC Groningen i PSV - Marcus Berg.

PSV w tabeli grupy E Ligi Europy zajmuje drugie miejsce za Dynamem Moskwa. Rosjanie mają 12 punktów, zaś Boeren zebrali w tym czasie ich 7. Na dogonienie Dynama PSV już raczej nie ma szans, lecz zwycięstwo w kolejnej kolejce rozgrywanej 27 listopada z Estoril Praia zapewni Boeren wyjście z grupy, z miejsca drugiego.

Póki co czas na powrót na własne podwórko, w niedziele PSV jedzie do Almelo na mecz z 17 w tabeli Eredivisie Heraklesem.

Panathinaikos Ateny - PSV Eindhoven 2:3
1-0 11' Ajagun