Lokhoff

“Gomes zasługuje na pomnik” Jan Wouters był zadowolony ze zwycięstwa 4-1 z Excelsiorem. PSV miało mnóstwo szans, lecz niektóre były niewykańczane.Ton Lokhoff uważa, że jego drużyna popełniła zbyt wiele błędów.“Pomyślałem, że zaczęliśmy dobrą grę i od początku stosowaliśmy skuteczny pressing.Ale my zbyt często gubiliśmy piłki i kiedy je traciliśmy było trudną ją odzyskiwać. W drugiej połowie strzelaliśmy w odpowiednich minutach. Jestem zadowolony ze zwycięstwa” – powiedział trener PSV po meczu.
Nareszcie przełamanie PSV objęło przodownictwo w tabeli na co najmniej jeden dzień po wczorajszym, wyjazdowym zwycięstwie 4-1 nad Excelsiorem na Woudestein. Bakkal, Koevermans, Lazovic i Perez (karny) zdobywali bramki dla Boeren. Dziś po południu ekipa z Eindhoven wylatuje do Moskwy, gdzie we wtorek zmierzy się w 5. kolejce LM z miejscowym CSKA.Arbiter Van Sichem, który bywał zamieszany w przyznawanie kontrowersyjnych jedenastek, grał jedną z głównych ról, ale PSV nigdy nie było zagrożone niezdobyciem trzech punktów i znów zaczyna wygrywać po przerwie spowodowanej meczami międzynarodowymi. Boeren wylecą do Moskwy jako liderzy Eredivisie, chociaż ich najgroźniejsi rywale Ajax i Feyenoord mają jeden mecz do rozegrania. Ibrahim Afellay i Jason Culina wrócili po kontuzjach do kadry. Udowodnili, że są zdolni do gry i wylecą do Rosji z resztą zespołu, gdzie muszą powalczyć o dobry rezultat, aby zachować szanse na awans do 1/8 finału LM. Tymczasowy szkoleniowiec Jan Wouters poprowadził swą drużynę do pierwszego zwycięstwa, od kiedy zastąpił Ronalda Koemana.PSV zaczęło spotkanie na Woudestein bardzo dobrze, bowiem Perez i Bakkal szybko zaczęli zagrażać bramce. Po tym jak Excelsior wybronił się z kilku niebezpiecznych akcji, zaczął kontratakować. Pardo i Korf przetestowali Gomesa. Jednak Boeren nie potrzebowało dużo czasu, by zdominować spotkanie, bo już w 23. minucie, gdy Perez świetnie podał do Bakkala, który podkręconą piłkę umieścił strzałem z dystansu w bramce gospodarzy; 0-1. Perez miał okazję, by podwoić prowadzenie, ale bramkarz rywali Graafland świetnie obronił strzał z rzutu wolnego, a potem dobrze zachował się w sytuacji sam na sam z duńskim rozgrywającym. Rotterdamczycy domagali się przyznania rzutu karnego, ale sędzia stwierdził, że Kromkamp w tej sytuacji nie dopuścił się faulu na Den Oudenie.Mistrzowie Holandii rzeczywiście już po dwóch minutach od rozpoczęcia drugiej odsłony meczu kontrolowali wydarzenia na boisku. W 57. minucie Lazovic znakomicie obsłużył Koevermansa, który przyjął podanie na klatkę piersiową, po czym trafił do siatki, zdobywając jednocześnie siódmego gola w sezonie. Zaledwie minutę później Zonneveld krosowym podaniem dostarczył futbolówkę Koevermansowi. Napastnik z kolei główkował do Lazovicia, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki; 0-3. Gdy PSV całkowicie kierowało grą, Wouters dokonał zmian. Na placu gry pojawili się Culina i Affelay, którzy zastąpili Salcido i Koevermansa. Meksykański obrońca opaskę kapitana przekazał Gomesowi. Excelsior zdobył honorowego gola po tym, jak Zonneveld dotknął piłki ręką w polu karnym. Brazylijski goalkeeper wprawdzie obronił karnego, wykonanego przez Pardo, ale dobitka Chilijczyka była już nie do zatrzymania; 1-3.15 minut przed końcowym gwizdkiem PSV wywalczyło jedenastkę po tym jak Lazovic został sfaulowany przez Pique. Perez bezbłędnie wykonał ten stały fragment gry i tym samym dopisał na swoje konto piąte trafienie w tym sezonie. Zaraz po tym Kenneth opuścił murawę, a za niego wszedł Zeefuik. W końcowych momentach potyczki na boisku grało aż pięciu młodziutkich zawodników: Aissati, Affelay, Bakkal, Marcellis i Zeefuik. Boeren spokojnie kontrolowali przebieg gry i nie ryzykowali, wiedząc, że zdobyli trzy punkty.Bramki: 23’ Bakkal 0-1; 57’ Koevermans 0-2; 58’ Lazovic 0-3; 71’ Pardo 1-3; 76’ Perez (k) 1-4.Kartki: Pardo i Pique (Excelsior); Zonneveld (PSV).Składy: Excelsior: Graafland – Van Nieuwstadt, Pique, Bandjar, Stam – Altheer, Guijo-Velasco, Alisic, Pardo – Korf, Den Ouden.PSV: Gomes – Salcido, Kromkamp, Zonneveld, Marcellis – Bakkal, Aissati, Eric Addo – Perez, Koevermans, Lazovic.
PSV.com.pl Ocenia! Nasz Serwis publikuje swoje oceny po wczorajszym meczu. Ocenę 8 w naszym zespole otrzymał Kenneth Perez .Według nas w meczu z Excelsiorem najsłabiej zagrał Mike Zonneveld i otrzymał notę 6. Heurelho Gomes – 8Jan Kromkamp – 7Dirk Marcellis – 8Carlos Salcido – 8Mike Zonneveld – 6Eric Addo – 7Ismael Aissati – 6Otman Bakkal – 7Kenneth Perez – 8Danny Koevermans – 8Danko Lazovic – 8——————————-Jason Culina – 7Ibrahim Afellay – 7

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.