Perez wraca do Ajaksu

Po długich negocjacjach PSV porozumiało się z Ajaksem w sprawie powrotu do amsterdamskiego klubu Kennetha Pereza. 33-letni Duńczyk, który zasilił Boeren latem ubiegłego roku podpisał z Joden kontrakt, który wiąże go z Ajaksem do 1 lipca 2009 roku.Kenneth Perez wcześniej wspominał, że chętnie wróciłby na Amsterdam ArenA, gdzie spędził już jeden sezon, a PSV spełniło prośbę zawodnika, ponieważ klub chce dać szanse rozwoju młodym utalentowanym piłkarzom, którzy zagrają zamiast Pereza na pozycji środkowego pomocnika.
Perez chciał do Amsterdamu Jan Reker, dyrektor techniczny PSV powiedział, że to Perez poprosił o umożliwienie mu zmiany barw klubowych. Ta wypowiedź jest reakcją na niezadowolenie kibiców Boeren, którzy dopuścili się krytyki pod adresem włodarzy klubu.Reker dodał, że 6 tygodni temu Joden zabiegali o Aissatiego, który jednak wolał pozostać w Eindhoven. Po kilku tygodniach Kenneth Perez udał się do zarządu z prośbą o pozwolenie mu na powrót na Amsterdam ArenA.Po pierwsze dlatego, że jego dom jest o wiele bardziej oddalony od Eindhoven niż od stolicy Holandii. Po wtóre zaś wyraził niezadowolenie z powodu niewystawiania go regularnie do składów na mecze po odejściu Koemana do Valencii. To zaważyło na podjęciu przez klub dezycji pozytywnej.
PSV najlepsze w roku 2007 PSV, które cieszy się dobrą reputacją u siebie, zostało najlepszą drużyną 2007 roku, jeżeli by się oprzeć na wynikach meczów rozgrywanych na Philips Stadium.Boeren zdobyli 37 punktów w 17 meczach na własnym boisku. AZ Alkmaar uzyskało tyle samo oczek, ale w 18 meczach.PSV wygrało w Eindhoven 12 z 16 spotkań, jedno zremisowali i doznali trzech porażek z AZ (2-3), Ajaksem (1-5) i Rodą (2-4). Boeren zostali zwycięzcami w tej kategorii trzeci raz z rzędu. W 2006 roku PSV nie przegrało ani razu na Stadionie Philipsa i zgromadziło oszałamiającą liczbę 47 punktów w 17 potyczkach.
Dzsudzsák graczem PSV! PSV doszło do porozumienia z klubem Debreceni VSC w sprawie natychmiastowego transferu Węgra Balázsa Dzsudzsáka. 21-letni ofensywny pomocnik był gotowy odejść do PSV w lecie, jednak odejście Kennetha Pereza oznacza braki i za tym idzie iż PSV chce by piłkarz przyszedł do Eindhoven, już podczas styczniowego okienka.
‚VI’ ogłosiło nominowanych Holenderski magazyn piłkarski Voetbal International, VI, zaprosiło czytelników do wytypowania drużyny roku. Redaktorzy VI nominowali trzech piłkarzy na każdą pozycję oraz czterech trenerów. Z kadry obrońców tytułu mistrza Holandii nominowanych zostało pięciu zawodników: Gomes, Carlos Salcido, Timmy Simons, Ismail Aissati oraz Danny Koevermans.
Addo powołany na PNA Selekcjoner reprezentacji Ghany Claude Le Roy powołał Erica Addo na turniej Pucharu Narodów Afryki. Tegoroczna 26. edycja PNA organizowana jest właśnie przez Ghanę. Mistrzostwa Czarnego Lądu potrwają od 20. stycznia do 10. lutego.Addo jest jednym z 26 zawodników wytypowanych do szerokiej kadry reprezentacji gospodarzy. Skład zostanie zredukowany do 23 piłkarzy. Stephen Appiah, który aktualnie zmaga się z kontuzją, również otrzymał powołanie. Gracz Fenerbahce i zarazem kapitan drużyny narodowej jest często partnerem Addo w pomocy.
PSV wznawia treningi Drużyna PSV wróci w poniedziałek do ośrodka szkoleniowego De Herdgang, gdzie pierwszy trening poprowadzi nowy trener Sef Vergoossen wspierany przez dwóch asystentów Jana Woutersa i Dwighta Lodewegesa.Zespół będzie się przygotowywał do najbliższego spotkania Eredivisie, w którym przyjdzie mu zmagać się z drużyną Feyenoordu, która plasuje się o jedną lokatę niżej niż Boeren czyli na drugim miejscu. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 12 stycznia na De Kuip.We wtorek o godzinie 19 ekipa z Philips Stadium zagra towarzyskie spotkanie z Fortuną Sittard. PSV ma przed sobą pierwszy po zimowej przerwie poważny test, gdy ich przeciwnikiem będą Portowcy.
Hiele do końca sezonu! PSV nie przedłuży kontraktu z 49-letnim Joopem Hiele który jest odpowiedzialny za trenowanie bramkarzy w Eindhoven już 9 lat. Aktualny kontrakt trenera wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Huub Stevens który na początku sezonu przyjedzie by trenować zespół, będzie musiał wyznaczyć kogoś na tę funkcję.Hiele pracuje w Eindhoven od 1999, w drużynie mistrza Holandii zagrał ważną rolę. On pracował z kilkoma bramkarzami, największe sukcesy odnosił z Ronaldem Waterreusem oraz Heurelho Gomesem. On pomógł im pokazać się zarówno w Holandii jak i w Europie. Jako członek sztabu szkoleniowego Hiele był do dyspozycji Erica Geretsa, Guusa Hiddinka, Ronalda Koemana i Jana Woutersa, do końca sezonu będzie pracował z Sefem Vergoossenem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz