Poszukiwani napastnicy

W związku z tym, że niewykluczone jest odejście Farfana na koniec sezonu, PSV będzie musiało postarać się o następcę i może już go znaleźli w Belgii.Peruwiański napastnik ma wprawdzie kontrakt, który wygaśnie dopiero w lipcu 2010 roku, ale bardzo prawdopodobnym jest jego odejście latem do Fiorentiny.Mistrzowie Holandii planują od dłuższego czasu pozyskać nie jednego, lecz dwóch napastników w letnim okienku transferowym, które rozpoczyna się 1 lipca. Zarówno niesamowity 17-latek Reimond Manco, zakupiony notabene z byłego klubu Farfana Alianza, jak i 20-latek z VVV Nordin Amrabat dołączą do składu za sumę 3,7 mln euro.PSV zawsze jednak ma na oku wszystkie gorące oferty i imponująca postawa Stijna de Smeta nie pozostała niezauważona. 23-letni napastnik Cercle zdobył 8 goli w 32 meczach i przykuł tym uwagę scoutów Boeren.„Wiem, że PSV go obserwuje, ale żadne konkretne negocjacje nie były prowadzone”, powiedział jego agent, Guy Bonny, gazecie Het Laatste Nieuws.De Smet, który jest uważany za najbardziej utalentowanego zawodnika w klubie z Brugii od czasów Thomasa Buffela, który przeszedł do Rangersów, wdział koszulkę narodowej reprezentacji po raz pierwszy 28 marca. 2 miesiące wcześniej przedłużył kontrakt z klubem, w którym gra od sezonu 2003/04 do roku 2010.Podczas gdy PSV pragnie zawrzeć z nim umowę, na celowniku jest także jego kolega klubowy, Tom de Sutter.Wysoki środkowy napastnik kadry Belgii U-23, rok młodszy od De Smeta strzelił aż 16 bramek w 23 występach zanim zerwał więzadło w kolanie, co uniemożliwiło mu dokończenie sezonu. Oczekuje się, że będzie w pełni sprawny w lipcu.Mimo wszystko PSV powinno być przygotowane na twardą konkurencję ze strony Anderlechtu, które również wykazuje zainteresowaniem pozyskania De Suttera. Poza tym obserwuje go także Trabzonspor i nieznany klub ze wschodniej Europy, rzekomo gotowy zapłacić nawet 10 mln euro!
Mistrza poznamy w niedzielę Dzisiaj rozegrany został zaległy mecz 33. kolejki Eredivisie pomiędzy Groningen a Ajaksem. Jego wynik mógł przesądzić o tym, że PSV zostanie mistrzem. Musiał jednak zostać spełniony jeden warunek: Joden mieli nie wygrać. Stało się jednak inaczej i emocje będziemy mieli do samego końca. Pierwszego gola w 18. minucie spotkania strzelił dla gości były piłkarz… gospodarzy Rasmus Lindgren. Potem tuż przed przerwą wyrównał Cahais, ale w 66. minucie wynik ustalił Suarez.
Hesselink daje nadzieje Celtikowi Celtic pokonał Glasgow Rangers 2-1 w środowy wieczór i zmniejszył przewagę do jednego punktu pomiędzy rywalem z Glasgow. Były napastnik PSV – Jan Vennegoor of Hesselink zdobył zwycięskiego gola w 93 minucie meczu. Jego trafienie zmniejszyło stratę do lokalnego rywala – Rangersów, jednak faktem jest że Celtic zagrał o dwa spotkania więcej. Celtic potrzebował zwycięstwa na Old Firm aby dalej liczyć się w walce o mistrzostwo Szkocji. Nakamura otworzył wynik w pierwszej połowie mocnym strzałem, już w 10 minucie drugiej połowy do bramki Artura Boruca trafił Nacho Novo. W 93 minucie do bramki ze strzału głową trafił Hesselink.
PSV trenuje PSV trenowało za zamkniętymi drzwiami w ramach przygotowań do niedzielnego meczu z Vitesse, który będzie ostatnim spotkaniem w sezonie. Ibrahim Afellay i Ismail Aissati wrócili do pełnej sprawności i brali udział w treningu w pełnym wymiarze. Fani i media są za to mile widziani na sobotniej sesji treningowej.Tommie van der Leegte nie pojawił się na treningu, ponieważ urodziło mu się drugie dziecko. Gracze przeszli przez wszystkie rodzaje ćwiczeń zanim zagrali mecz między sobą, podczas gdy bramkarze Gomes i Roorda trenowali obronę strzałów. Ostatni trening przed wyjazdowym pojedynkiem z Vitesse PSV odbędzie jutro na De Herdgang o 10.30. Sef Vergoossen poprowadzi dziś cotygodniową konferencję prasową.
Vergoossen przed meczem Trener PSV, Sef Vergoossen powiedział na cotygodniowej odprawie, że jego drużyna zagra w meczu z Vitesse z wielką presją, ale dodał, że piłkarze są przekonani że są w stanie wygrać w Arnhem. “My jesteśmy zdecydowani, by wygrać mecz. Nadal to my zagramy dla siebie, kiedy to Ajax jest uzależniony od naszego wyniku. Wierze w mentalną siłę mojego zespołu i wierze że moi piłkarze są w stanie wygrać”, powiedział Vergoossen.Wielu reporterów spotkało się w centrum treningowym – De Herdgang, otaczali piłkarzy zmuszając ich do wypowiedzi. Gracze, mimo że nie chętnie to mówili że raczej skupiają się na treningu i niedzielnym decydującym pojedynku z Vitesse.PSV.COM.PL“Chcemy udowodnić że możemy poradzić sobie z mocną presją. Przed tym sezonem było widać że potrafimy poradzić sobie z presją. Zagraliśmy kilka trudnych spotkań i zastanawiam się, dlaczego presja jest wywierana na nas. Nadal to my zagramy dla siebie, kiedy to Ajax jest uzależniony od naszego wyniku“. Kilka artykułów opublikowanych w narodowej prasie, sugerowały, że PSV czuje mocną presję, Ale Vergoossen ma własne zdanie… “Myślę, że mamy zrównoważony i dojrzały zespół“.Ostatnie 4 spotkania obu drużyn:15-09-2007 PSV – Vitesse 1-029-04-2007 PSV – Vitesse 5-102-12-2006 Vitesse – PSV 0-117-02-2006 Vitesse – PSV 1-3Przypuszczalna 11:Gomes – Kromkamp, Marcellis, Salcido, Zonneveld – Simons, Afellay, Bakkal – Dzsudzsak, Farfán, Lazovic.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.