Przewaga PSV

Przewaga PSV rośnie śmiało można powiedzieć spojrzawszy na wynik meczu 22. kolejki Eredivisie pomiędzy Willem II a AZ Alkmaar, że trzecia drużyna ligi holenderskiej zeszłego sezonu jest w rozsypce. Gospodarze wygrali bowiem aż 3-0. Pierwszą bramkę w 37. minucie zdobył Messoudi, drugą dołożył Boutahar. Trzecia zaś wynikła z nerwowej sytuacji panującej na boisku, gdy uważanemu za jednego z najbardziej elegancko grających obrońców całej Eredivisie, Barry’emu Opdamowi puściły nerwy i na trzy minuty przed końcem dopuścił się faulu w polu karnym, który na bramkę zamienił Van Der Struijk. Rozgoryczenie kibiców AZ daje się we znaki, gdyż coraz częściej słychać krytyczne głosy w stronę Louisa van Gaala. Wielu domaga się jego odejścia głównie z racji tego, że klub z kolejki na kolejkę traci szansę występu w europejskich pucharach. Blisko sensacji było na Philips Stadium, ale PSV ostatecznie wygrało z Excelsiorem. W Kerkrade Roda uległa Bredzie. Heerenveen łatwo poradziło sobie z Graafschap na wyjeździe. NEC dość nieoczekiwanie pokonało u siebie Utrecht. Ciekawie zapowiadał się mecz Vitesse z Ajaksem. Prowadzenie już po 7 minutach objęli gospodarze. Tuż po przerwie Joden wyrównali, a w 50. minucie było już 1-2 po golu Suareza. Jednak goście nie zdołali dowieść korzystnego rezultatu do końca, bo w 55. minucie wynik meczu ustalił Gommans. Mieliśmy więc w Arnhem podział punktów, co sprawiło, że Ajax traci do PSV już 5 oczek. Te dwa zespoły zmierzą się w bezpośredniej konfrontacji już w środę. Nikt pewnie nie spodziewał się, że przyjezdni z Almelo rozgromią VVV aż 0-5, zważywszy na to, że z drużynami z górnej półki Venlo radzi sobie świetnie u siebie, a z zespołami słabszymi dobrych wyników uzyskiwać nie potrafi. W Enschede byliśmy świadkami niespodzianki. Otóż Sparta wygrała z Twente. W Rotterdamie zaś bramki strzelali tylko zawodnicy Groningen. Łatwo zatem wyjaśnić fakt, że wynik był 1-1.Komplet wyników:Willem II – Alkmaar 3-0PSV – Excelsior 2-1Roda – Breda 0-2Graafschap – Heerenveen 0-3Nijmegen – Utrecht 2-0Vitesse – Ajax 2-2Venlo – Heracles 0-5Feyenoord – Groningen 1-1Twente – Sparta 1-2
Pełne 90 minut Addo Ghana zakwalifikowała się do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki po tym, jak wczoraj w Akrze pokonała w ostatnim meczu grupowym Maroko 2-0. Michael Essien i Sulley Muntari zdobyli gole w pierwszej połowie spotkania i Ghana wygrała trzecią potyczkę w grupie A. Obrońca PSV, Eric Addo grał całe 90 minut.Ghana objęła prowadzenie w 24. minucie, gdy Muntari wykonując rzut wolny posłał piłkę ponad murem, a nabiegający Michael Essien, pomocnik Chelsea uderzeniem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w siatce. Gospodarze podwoili prowadzenie pod koniec pierwszej odsłony meczu, gdy Muntari pokonał bramkarza Lamyaghriego. Gwinea także zagra w ćwierćfinale turnieju po wywalczeniu remisu 1-1 w meczu z Namibią. Ghana, drużyna, która zakończyła zmagania w grupie A na pierwszym miejscu swój mecz ćwierćfinałowy będzie rozgrywała 3. lutego w Akrze. Tam spotkają się z drugim zespołem grupy B: Wybrzeżem Kości Słoniowej, Nigerią lub Mali.
Da Costa w Fiorentinie Główny menedżer PSV Jan Reker, dyrektor techniczny Stan Valckx i trener Sef Vergoossen podali dziś do wiadomości podczas konferencji prasowej na De Herdgang, że klub porozumiał się z Fiorentiną w sprawie transferu 21-letniego Manuela da Costy.Portugalski obrońca dziś rano opuścił ośrodek szkoleniowy i wyleciał do Włoch, by poddać się testom medycznom i dopełnić formalności związanej ze zmianą barw. Vergoossen przyznał, że Da Costa był w takiej dyspozycji, która pozwalała na występy jeszcze w tym sezonie.Powiedział także, że PSV może zostanie wzmocnione, ale nie podał konkretnie, kim klub z Eindhoven się interesuje.Da Costa, Portugalczyk urodzony we Francji 6 maja 1986 r., dołączył do Boeren w 2006 roku. Zagrał w dwóch spotkaniach LM w tym sezonie oraz był w składzie PSV w kontrowersyjnie rozstrzygniętym meczu Pucharu Holandii przeciwko Jong Heerenveen. Mistrzowie Holandii wygrali wprawdzie 3-0, ale walkower został przyznany Bredzie, ponieważ to właśnie Da Costa był zawodnikiem nieuprawnionym do gry. Miał bowiem pauzować za żółte kartki. Da Costa, który miał przygodę z AS Nancy zanim przyszedł do Eindhoven, zadebiutował wśród Boeren 20 września 2006 roku w meczu pucharowym wygranym 2-0 przeciwko amatorom Kozakken Boys.
Ajax vs PSV Trener PSV, Sef Vergoossen potwierdził na konferencji przedmeczowej w De Herdgang że koncentruje się na środowy mecz gdzie Ajax Amsterdam podejmie PSV Eindhoven, szkoleniowiec mistrzów Holandii wyjawił że być może na boisko powróci Ismail Aissati. Vergoossen przyznał się, że Ajax vs PSV jest emocjonalnym meczem ale dodaje, że on przygotowuje zespół do kolejnego spotkania ligowego.Aissati, który nie mógł zagrać w sobotę z Excelsiorem, wrócił do pełnego treningu we wtorek rano. “On robi duże postępy od kontuzji ścięgna Achillesa”, wyjaśnił Vergoossen.Vergoossen wypowiedział się także na temat taktyki, zaobserwował że Ajax będzie miał inny pomysł na grę aniżeli ostatni rywale PSV…VVV, Sparta czy Excelsior.“Ta gra będzie różna jako Ajax nie trzyma zbyt wielu graczy za piłką i może zrobić się jakaś przestrzeń w defensywie. Ale myślmy perspektywicznie, są tylko 34 spotkania ligowe, chociaż wygranie z tak trudnym rywalem będzie smaczkiem do głównego obiadu. Trzy punkty w puli, a my chcemy je przygarnąć” – zakończył tymczasowy trener PSV Eindhoven.[center]Ostatnie 4 spotkania obu drużyn:18-03-2007 PSV – Ajax 1-512-11-2006 Ajax – PSV 0-111-03-2006 Ajax – PSV 0-023-10-2005 PSV – Ajax 1-0[/center]Przypuszczalna 11:Gomes – Kromkamp, Marcellis, Salcido, Alcides – Simons, Aissati, Bakkal, Dzsudzsák – Koevermans, Lazovic.źródło: PSV.nl/Własne 1201691448 9 aissati928228.png
Skład na Mecz 11Gomes, Kromkamp, Marcellis, Salcido, Alcides, Simons, Bakkal, Méndez, Dzsudzsák, Lazovic, Farfán.Ławka: Roorda, Zonneveld, Väyrynen, Koevermans, Rajkovic, Culina, Aissati.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.