PSV.com.pl Ocenia!

Nasz Serwis publikuje swoje oceny po dzisiejszym meczu. Ocenę 9 w naszym zespole otrzymał Kenneth Perez .Według nas w meczu z FC Utrechtem najsłabiej zagrał Otman Bakkal i otrzymał notę 6. Heurelho Gomes – 7Carlos Salcido – 7Eric Addo – 8Mike Zonneveld – 8Eduardo Alcides – 7Ibrahim Afellay – 8Timmy Simons – 7Kenneth Perez – 9Jason Culina – 7Danko Lazovic – 8Jefferson Farfan – 7——————————-Otman Bakkal – 6Ismael Aissati – 6
PSV 4 – 1 Utrecht PSV wróciło na słuszną drogę, drogę zwycięzcy. Gospodarze pokonali gości z Utrecht 4-1 po dwóch bramkach Pereza i po jednej Lazovica oraz Koevermansa.PSV życzy sobie skończyć rok 2007 w dobrym stylu, podnosząc swoją ilość do maksymalnej liczby punktów w tabeli. To pierwszy mecz który na trybunach obejrzeli Sef Vergoossen i Hub Stevens (przyszli trenerzy), od razu zwycięski.PSV dominowało w tym meczu i nie musiało się bać że piłkarze Van Hanegema zagrożą im poprzez ofensywną piłkę, którą pokazali tylko po przerwie.Kenneth Perez zagrał fantastyczny mecz i jego dwie bramki właściwie zdecydowały o wyniku. PSV jeszcze w tym roku zagra dwa spotkania, pierw w drugi dzień świąt zagrają w Groningen, by 30 grudnia wrócić do Eindhoven i zagrać z NAC Bredą i tym samym zakończyć pierwszą część sezonu.Jan Wouters wypuszczając Kennetha Pereza, zrobił mu kolejny jubileusz, tym razem to był 250 występ w lidze Holenderskiej. Obie drużyny na początku rozpoczęły pressingiem, lecz to goście nie potrafili sobie stworzyć jakichś klarownych sytuacji. PSV otworzyło wynik po 15 minutach. Farfan grający swój setny mecz w barwach PSV dostał piłkę na prawe skrzydło skąd dośrodkował do Lazovica ten uderzył tak głową by Grandel miał problemy z utrzymaniem piłki, niestety dla bramkarza Utrechtu na błąd czekał już Kenneth Perez który zdobył swoją szóstą bramkę w sezonie.Goście odgrażali się z kontrataku lecz Leroy George, tym razem nie zdołał być człowiekiem sukcesu. Dziesięć minut później Lazovic miał świetną okazję na podwyższenie wyniku lecz i tym razem w pojedynku 1 na 1 nie udało mu się strzelić bramki.Goście po przerwie zerwali się do ataku. George po otrzymaniu długiej piłki doszedł do niej sprintem w pojedynku 1 na 1 pokonał Heurelho Gomesa. PSV potrzebowało trochę czasu by dojść do siebie po straconej bramce. W końcu piękne dalekie podanie wykonał Mike Zonneveld do Danko Lazovica, ten czekając na tą piłkę w polu karnym nie zastanawiał się długo co z nią zrobić i posłał ją do bramki Grandela.Trzy minuty później PSV znów zaatakowało, tym razem akcja z kontrataku przyniosła bramkę Perezowi. Duńczyk uderzył z dystansu po niezbyt dobrej akcji gospodarzy w polu karnym i tym samym strzelił swoją 7 bramkę w tym sezonie.15 minut przed końcem meczu Wouters postanowił zmienić Lazovica i Pereza którzy zeszli na korzyść Koevermansa i Aissatiego. 10 minut po tej zmianie swoją szansę wykorzystał także Koevermans który dobił przeciwnika i trzy punkty pozostają w Eindhoven! PSV Eindhoven – FC Utrecht 4-1
„Wynik mógł być dużo wyższy” Tymczasowy szkoleniowiec PSV Jan Wouters powiedział na pomeczowej konferencji prasowej, że jego drużyna zasłużyła na wygraną, ale przyznał, że wynik mógł być dużo wyższy. „Ostatecznie odnieśliśmy zwycięstwo 4-1, ale nie pokazaliśmy jakiejś porywającej gry.” Asystent trenera Utrechtu John van Loen stwierdził, że jego zespół zaprezentował się słabo.„Naprawdę staraliśmy się sprawić tu niespodziankę, ale niestety niektórzy zawodnicy nie wykrzesali z siebie maksimum możliwości w pierwszej połowie.”, wnioskuje Van Loen, który także wspomniał o tym nieszczęsnym błędzie bramkarza. „Poza tym traciliśmy głupie gole po kontrach i po indywidualnych błędach.”„Ostro zaczęliśmy po przerwie, kiedy to doprowadziliśmy do wyrównania, wówczas pomyślałem, że możemy nawet pokusić się o zwycięstwo, ale po 20 minutach PSV ponownie objęło prowadzenie, a na koniec dorzuciło kolejne dwa gole po kontrataku i rzucie wolnym. Jestem rozczarowany, bo mieliśmy szansę nawet na wygraną.”Jan Wouters po części zgodził się z analizą poprzednika. „Przez 10 minut po zdobyciu bramki przez Utrecht nie mogliśmy się pozbierać, ale ostatecznie odnieśliśmy zwycięstwo 4-1, chociaż finezją nie zachwyciliśmy. PSV zasługiwało na wygraną, ale wynik mógł być dużo wyższy.” Perez uciszył falę krytyki dotyczącej jego osoby pokazując się z bardzo dobrej strony i Wouters przyznał, że Duńczyk który zdobył dwa gole, zasługuje na miejsce w podstawowej jedenastce.
PSV znów liderem 16. kolejka przyniosła nam wiele niespodzianek i zmianę na fotelu lidera, bowiem sensacyjną porażkę Ajaksu z ostatnim w tabeli Excelsiorem wykorzystali piłkarze PSV, którzy na własnym boisku zgarnęli całe 3 punkty w meczu z Utrechtem. Z NEC po dwóch golach De Guzmana poradził sobie Feyenoord i dzięki tej wygranej przesunął się oczko wyżej na 2. miejsce. Słaba passa Vitesse trwa. Tym razem przegrali oni z beniaminkiem z Venlo. Mecz Sparty z NAC Breda został przełożony. Excelsior dzięki historycznemu zwycięstwu nad Ajaksem awansował o dwie pozycje w tabeli i chociaż w meczu z Joden nie pokazał nic nadzwyczajnego, to trzeba przyznać, że wygrał dość zasłużenie, gdyż goście z Amsterdamu grali rażąco nieskutecznie i popełniali liczne błędy w obronie. Na ostatniej pozycji plasuje się Willem II, które w jedynym piątkowym meczu musiało uznać wyższość beniaminka z Doetinchem. Heerenveen Radosława Matusiaka przegrało u siebie z Twente, a Polak przebywał na boisku przez ostatnie 10 minut meczu. Następna kolejka już w najbliższą środę i w czwartek.
Życzenia świąteczne Z okazji świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim kibicom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności.Fanom PSV Eindhoven życzymy wielu radości z gry ulubieńców, a samym piłkarzom samych sukcesów oraz przede wszystkim zdrowia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.