PSV liderem

Ostatnia kolejka przed zimową przerwą już za nami. Ajax nie potrafił wygrać trzeciego meczu z rzędu. Po porażce z Excelsiorem i remisie z Twente, Joden wywalczyli jeden punkt w wyjazdowej potyczce z Venlo. Właściwie to Amsterdamczycy nie mają co narzekać, bo jeden punkt uratował dla nich Heitinga wybijając piłkę z linii bramkowej. Pojedynek stał na wysokim poziomie.Widzieliśmy piękne gole, jak np. trafienie Huntelaara (16 w Eredivisie) bezpośrednio z rzutu wolnego czy dość kuriozalnego gola Venlo, kiedy to Stekelenburg wyszedł z bramki na około 20. metr i nie zdążył wrócić, bo… Ofrany skierował futbolówkę precyzyjnym strzałem z 40! metrów do siatki Ajaksu. Z kolei Groningen zwyciężyło w czwartym spotkaniu z rzędu. Ostatnie w tabeli Willem II pokonało NEC. Ekipa z Nijmegen kończyła mecz w dziewiątkę. Twente wygrało u siebie z beniaminkiem z Doetinchem. PSV wygrało u siebie po golach Koevermansa i Pereza z NAC Breda i dzięki temu, jak i dzięki remisowi Feyenoordu z Heerenveen jest na szczycie Eredivisie.AZ grając od 64. minuty w dziesiątkę wygrało z Heraclesem. Roda pokonuje na wyjeździe drużynę Excelsiora, który spada na ostatnią pozycję, a Vitesse remisuje z Utrechtem.
PSV – NAC 2-0 PSV po dzisiejszym zwycięstwie 2-0 nad Bredą na Philips Stadium powróciło na 1. miejsce w tabeli. To również zasługa remisów najgroźniejszych rywali: Ajaksu (2-2 w meczu z Venlo) i Feyenoordu (1-1 z Heerenveen). Boeren i Kameraden są na szczycie tabeli z 36. punktami, ale drużyna z Eindhoven ma lepszy bilans bramkowy.PSV dobrze zakończyło rok po tym, jak w meczu z NAC dobrze się zaprezentowali. Koevermans dał im prowadzenie, ale początkowo PSV nie potrafiło podwoić prowadzenia, bo wciąż istniało zagrożenie, że Breda może wyrównać. Kibice na Philips Stadium odetchnęli z ulgą, gdy wreszcie Perez zdobył gola na 2-0 tuż przed końcem meczu i zaczęli świętować, gdy dowiedzieli się, że ich najgroźniejszy rywal stracił punkty. Piłkarze będą mieli teraz tygodniowe wakacje zanim znów spotkają się na treningu w ośrodku szkoleniowym De Herdgang 7. stycznia, kiedy Sef Vergoossen wraz z Dwightem Lodewegesem przejmą drużyną obrońców tytułu mistrza Holandii.Trener PSV Jan Wouters dokonał dwóch zmian w porówaniu ze składem na mecz z Groningen. Koevermans zagrał od 1. minuty zamiast Farfana, a Zonnevelda zastąpił Rajkovic na lewej obronie. Boeren konstruowali większość akcji i próbowali znaleźć drogę do bramki rywali poprzez ich defensywę, gdzie popełniali oni mnóstwo fauli, mając nadzieję na akcje z kontry. Gra zaczęła się powoli, chociaż Lazovic główkował niecelnie po rzucie rożnym, a Koevermans też miał swoją szansę, główkował daleko od bramki. Kibice gospodarzy zaczynali się powoli nieciepliwić, ponieważ gra była obiecująco, aczkolwiek nieskuteczna. Tylko indywidualna błyskotliwość Pereza doprowadziła do zdobycia gola. Duński pomocnik wspaniałym podaniem obsłużył Koevermansa, który umieścił piłkę w siatce powiększając swój dorobek bramkowy do 11 goli w tym sezonie w Eredivisie.Po przerwie gra toczyła się w tym samym stylu co w I połowie. PSV znajdywało okazje przedzierając się przez twardą defensywę Bredy, ale i goście mieli swoje 5 minut. Kibice gospodarzy dali wyraz swojemu niezadowoleniu z postawy ulubieńców. Bakkal zmienił Koevermansa, Marcellis opuścił ławkę, a na niej usiadł Rajkovic. Ostatnią zmianą było wejście Jonathana za Lazovicia. NAC rzuciło się do ataku pod koniec nerwowej drugiej połowy, by wyrwać choćby punkt i nawet ich bramkarz Ten Rouwelaar angażował się w akcje ofensywne. Już w doliczonym czasie gry PSV podwoiło prowadzenie. Gomes posłał piłkę do Pereza. Duńczyk zaliczył rajd przez II linię i strzelił do pustej bramki.
Bramki z Meczu Z kolejną dostawą bramek przybył do nas, nasz kolega z Holandii phoolie84 który dostarczył nam bramki z meczu z NAC.Przypomnijmy że dzisiaj PSV Eindhoven wygrało 2-0 na Philips Stadium z NAC Bredą.PSV 2 – 0 NAC(45′) 1 – 0 – Koevermans Zobacz
Wouters po Meczu PSV stało się liderem Eredivisie, jedną bramkę strzelił Perez, przy drugiej asystował, ale trener gospodarzy poinformował że nie ufał akcjom drużyny z Eindhoven.“Nie byliśmy zbyt przekonani o efektywności naszego futbolu i widzieliśmy luki przez które wynik mógłby się odwrócić.”“Obecnie brakuje kilku graczy”, powiedział Wouters który stanie przy nowym trenerze jako asystent, nowym szkoleniowcem PSV będzie Sef Vergoossen który zacznie pracować na swoim stanowisku od przyszłego tygodnia.Opuszczając stanowisko trenera Wouters doprowadził PSV na pierwsze miejsce, gdy zarówno Feyenoord jak i Ajax stracili cenne punkty z rywalami z Heerenveen i Venlo.
Feyenoord bez Luciusa PSV w najbliższym spotkaniu w Eredivisie jedzie do Rotterdamu (12 stycznia) by zmierzyć z tamtejszym Feyenoordem. W meczu tym na pewno nie zobaczymy Theo Luciusa który tęskni za grą przeciwko PSV. Były defensor PSV otrzymał piątą żółtą kartkę w meczu przeciwko SC Heerenveen i nie zagra ze względu na zawieszenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.