PSV vs ACF

Sef Vergoossen oczekuje że drużyna Cesare Prandielliego zaatakuje w czwartek bramkę Gomesa. Trener PSV nie sądzi, że Fiorentina będzie z innym nastawieniem grał przeciwko PSV. “Oczekuje, że oni rzucą się do ataku.”Vergoossen będzie musiał się obyć bez Jeffersona Farfana pauzującego za kartki i kontuzjowanego Ibrahima Afellaya. “Nie zrobimy zbyt wielu zmian taktycznych, jeżeli jakieś zrobimy w ogóle.”Vergoossen powiedział na konferencji prasowej, że PSV poradzi sobie bez kluczowych piłkarzy pierwszego składu Farfana i Afellaya. “Będziemy musieli zagrać zespołowo. My jesteśmy zdeterminowani, by dotrzeć do następnej rundy”, powiedział Holender. “Jesteśmy odprężeni i skoncentrowani na swojej grze, tak jak było to w zeszłym tygodniu. Oczekuje, że Fiorentina zagra ofensywnie.” PSV.COM.PLVergoossen został zapytany, jak teraz by czuł, czy ten tydzień jest decydujący, wypominając że Holender wrócił do kraju kilka miesięcy temu . “Uświadamiamy sobie że gra w tym tygodniu nie będzie łatwa, jednakże, następny mecz jest inny.”Kapitan – Timmy Simons jest gotowy, by zagrać swoje 82 spotkanie w europejskich pucharach. “To jest fajne, ale docieranie do następnej rundy Pucharu UEFA będzie najważniejszym wydarzeniem”, powiedział Belg, który skupia się wyłączenie na następnym meczu. On wie, że remis 1-1 w pierwszej potyczce nie jest żadną gwarancją na awans. “Pamiętamy nadal co zdarzyło się kiedy zagraliśmy w Londynie z Tottenhamem. Fiorentina ma dobrych napastników. Oceniam ich wysoko.”PSV.COM.PLSimons jest rozczarowany że nie zagrają pauzujący za kartki Farfan i kontuzjowany Afellay, ale nie uważa że zespół nie będzie sobie bez nich radził. “Szkoda że nie zagrają dwóch kluczowych graczy, w formie, ale graliśmy już ważne mecze bez ważnych graczy. My jesteśmy gotowi na jutrzejszy mecz.”Przypuszczalna 11:
Gomes znów obserwowany przez Milan? Według ‚La Gazzetta Dello Sport’ Heurelho Gomes jest jednym z kandydatów do przejścia na San Siro. Gazeta oprócz Gomesa, przymierza do Milanu także Alexandra Doni (Roma), Sebastiana Frey (Fiorentina) a nawet Artura Boruca.Bramkarz PSV Eindhoven powrócił do zainteresowania klubu z Mediolanu po kilku miesiącach. ‚Gazzetta’ twierdzi że Gomes jest numerem jeden wśród bramkarzy na liście transferowej drużyny z Mediolanu. Brazylijczyk podpisał podczas sezonu nowy kontrakt z PSV obowiązujący bramkarza z klubem do 2013 roku, przy podpisywaniu kontraktu zawodnik wspominał że za kilka lat chciałby wrócić do swojego kraju.
PSV – Fiorentina w internecie! Serwis Transmisje.net zaprasza wszystkich czytelników serwisu PSV.com.pl do obejrzenia dzisiejszego spotkania za pomocą internetu.Oto kanały stacji oraz linki, za pomocą których będą mogli Państwo obejrzeć to spotkanie. PSV – AC Fiorentina 20:45SIPTV
Skład na Mecz Gomes, Kromkamp, Marcellis, Salcido, Rajkovic, Simons, Méndez, Culina, Dzsudzsák, Bakkal, Koevermans.
PSV za burtą Długa przygoda PSV z europejskimi pucharami dobiegła w tym sezonie końca, jako że Boeren odpadli po wczorajszej porażce z Fiorentiną 0-2 w spotkaniu rewanżowym ćwierćfinału Pucharu UEFA na Stadionie Philipsa, przegrywając w dwumeczu 3-1. Włosi ustalili wynik tuż po przerwie, a mistrzowie Holandii już się nie podnieśli.W pierwszym meczu we Florencji PSV zremisowało 1-1 i było na lepszej pozycji przed drugą potyczką, ale ich nadzieje na awans do półfinału zostały rozwiane, gdy Viola podwoiła prowadzenie w początkowej fazie drugiej odsłony pojedynku. Holenderski klub w pucharach w tym sezonie już nie zagra. Najpierw w LM trafili w grupie na CSKA Moskwa, Fenerbahce Stambuł i Inter Mediolan. Po zajęciu 3. miejsca w grupie przyszła pora na rywalizację w Pucharze UEFA z Helsinborgs i Tottenhamem. Ibrahim Afellay i Jefferson Farfan nie zagrali. PSV nie udało się zaprezentować przekonującego sposobu gry. Często tracili piłkę na rzecz Włochów, którzy zaliczyli fenomenalny występ. Boeren skupią się teraz na niedzielnym meczu Eredivisie przeciwko Twente Enschede u siebie. Zwycięstwo w tym spotkaniu będzie oznaczać kolejny – czwarty już z rzędu – tytuł mistrzowski. Zapewni on automatycznie występ w LM w przyszłym sezonie 12 raz z rzędu. Kibice Rood-Witten zasługują na pochwałę, gdyż przez całe 90 minut wspierali drużynę.Z Bakkalem i Dzsudzsakiem w składzie, którzy zastąpili zawieszonego Farfana i kontuzjowanego Afellaya PSV miało bronić korzystnego brakowego remisu wywalczonego na Artemio Franchi w zeszłym tygodniu. Gospodarze mieli pierwszą akcję już po paru minutach, gdy Koevermans zmusił Freya do popisania się zdolnościami bramkarskimi. Potem Gamberini całkowicie niekryty główkował daleko od bramki. Każdy z zespołów miał swoje 5 minut, stwarzając swe szanse, a Salcido udało się wybić futbolówkę na rzut rożny. Goście z Florencji rzucili się do przodu i wywalczyli 6 kornerów. Zostali nagrodzeni za swą dominację na boisku w 38. minucie, gdy Mutu, który w 19 minucie został ukarany żółtą kartką za symulowanie, zdobył gola z rzutu wolnego z odległości 19 metrów, zostawiając Gomesa bez szans na obronę.Po przerwie Bakkal opuścił plac gry, a wjego miejsce wszedł Lazovic. PSV dobrze zaczęło, ale już po 8 minutach od wznowienia gry nadzieje PSV na awans do półfinału Pucharu UEFA legły w gruzach, gdy Viola podwoiła prowadzenie. Goście zaczęli dobrym kontratakiem, a strzał Pazzini znakomicie wybronił Gomes w sytuacji jeden na jeden. Jednak piłka dotarła do Mutu, który umieścił futbolówkę w pustej siatce. Fiorentina wygrywała 3-1 w dwumeczu i gospodarze zdali sobie sprawę, że do awansu potrzebują trzech bramek. Gomes był górą, gdy strzelał Montolivo i cudownie końcami palców skierował lob Donadela nad poprzeczkę, wcześniej akrobatycznie odebrał piłkę Mutu i tym samym uniemożliwił Rumunowi zdobycie hattricka. Włosi zdjęli nogę z gazu, a Lazovic zmarnował świetną okazję na bramkę kontaktową dziko strzelając nad bramką… z odległości 2 metrów. 10 minut przed końcem PSV miało kolejną stuprocentową okazję przynajmniej na zmniejszenie rozmiarów porażki, gdy Ujfalusi sfaulował Lazovicia w polu karnym. Kapitan Timmy Simons podbiegł do piłki, ale Frey wyczuł jego intencje, rzucił się w prawo i obronił jedenastkę. Do końca sezonu w Eredivisie zostały 2 spotkania i teraz na nich musi się skupić PSV. Bramki: 38’ Mutu 0-1, 53’ Mutu 0-2.Kartki: Mutu, Donadel (Fiorentina); Marcellis (PSV).Składy: PSV: Gomes – Marcellis, Kromkamp, Salcido, Rajkovic – Simons, Mendez (83’ Zonneveld), Dzsudzsak, Bakkal (46’ Lazovic), Culina (78’ Vayrynen) – Koevermans.Fiorentina: Frey – Gamberini, Ujfalusi, Gobbi, Jorgensen – Donadel, Montolivo, Liverani – Mutu (86’ Oswaldo), Pazzini (73’ Vieri), Santana (78’ Kuzmanovic).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.