PSV wciąż na czele

21. kolejka przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia. We wtorek AZ na własnym boisku uległo NAC. Prowadzenie w 24. minucie po bramce Pocognolego objęli gospodarze. Przez następną godzinę utzrymali wynik korzystny, ale potem wyrównał Idabdelhay, który na parę minut przed końcem dołożył kolejne trafienie, które dało trzy punkty gościom z Bredy. Heracles pokonał Excelsior, którego kibice wyostrzyli sobie apetyty po zwycięstwu w poprzedniej kolejce z Feyenoordem w derbach Rotterdamu. Fani Excelsioru są zawiedzeni, bo ich ulubieńcy wciąż zajmują ostatnią pozycję w tabeli. Niespodziankę sprawiło również Willem II, które rozgromiło u siebie Vitesse, aplikując gościom cztery bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. W Amsterdamie gospodarze pokonali Utrecht 2-0. Groningen rozbiło Nijmegen 5-1. Gospodarze mieli ułatwione zadanie, bo w 66. minucie gry z boiska za drugą żółtą kartkę został usunięty Wisgerhof. W takim samym stosunku bramek Heerenveen pokonało Venlo. Roda uległa w Doetinchem ekipie Graafschap. Goście co prawda zdobyli pierwsi bramkę, ale beniaminek zdołał odrobić stratę i wygrać to spotkanie. W jedynym rozgrywanym w czwartek spotkaniu Feyenoord pokonało na De Kuip Twente. Pierwszą bramkę zdobyli goście z rzutu karnego. Z kolei w 40. minucie rozpoczął się festiwal strzelecki Portowców, dzięki któremu zgarnęli całe 3 punkty.Komplet wyników:Alkmaar – Breda 1-2Willem II – Vitesse 4-0Heracles – Excelsior 2-0Ajax – Utrecht 2-0Groningen – Nijmegen 5-1PSV – Sparta 3-1Heerenveen – Venlo 5-1Graafschap – Roda 2-1Feyenoord – Twente 3-1
Seniorzy w Juniorach Juniorzy PSV wygrali w czwartkowy wieczór z młodym SC Heerenveen. Aż siedmiu zawodników PSV z pierwszej drużyny dołączyło do młodzieży z Eindhoven: Bas Roorda, Slobodan Rajković, Jason Culina, Edison Mendez, Danny Koevermans, Ismail Aissati i Mika Vayrynen. Rezerwy mistrzów Holandii zostały wynagrodzone pięknym wynikiem (3-0) który był adekwatny do tego co zobaczyliśmy na boisku. Trener PSV, Sef Vergoossen chciał zobaczyć jak poszczególni piłkarze będą się pokazywać w praktyce. Manuel da Costa i Mike Zonneveld już zagrali w Lidze Juniorów gdzie PSV pokonało Feyenoord 3-1.Koevermans otworzył wynik w 15 minucie, gdy Vayrynen asystował podając do niego bezpośrednią piłkę. PSV grało dobrze mimo trzech minut do przerwy, kiedy to Fagner podwoił wynik; minute później Paul Voss zdobył ostatnią bramkę w meczu, tym razem z rzutu karnego.Juniorzy PSV zajmują obecnie siódme miejsce w lidze. W następnym meczu zmierzą się z Willem II Tilburg.Roorda, Fagner (62, Munz), Van Eijden, Wuytens, Rajkovic, Culina (46, Van Berlo), Méndez, Achenteh, Koevermans, Aissati (46, Voss), Väyrynen.źródło: PSV.nl 1201261085 9 aissati928228.png
Kolejna wygrana Ghany Ghana wygrała wczoraj w Akrze z Namibią 1-0 w drugim meczu fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki. 5 minut przed końcem Agogo zdobył zwycięską bramkę dla gospodarzy turnieju. Od pierwszej minuty grał Eric Addo. Ghana wygrała oba dotychczas rozegrane spotkania grupowe, przez co znacznie zwiększyli szanse na awans do ¼ finału turnieju.Ghana była częściej w posiadaniu piłki i stwarzała najlepsze sytuacje, ale Namibia, która została rozbita przez Maroko aż 5-1 w poprzednim meczu miała swoje szanse na wyrównanie. Ghana z sześcioma punktami jest na pierwszym miejscu w grupie A. Maroko i Gwinea zgromadziły po trzy oczka, a Namibia straciła już szanse na awans do kolejnej rundy, gdyż zaliczyła dwie porażki. Ostatnie spotkania grupowe zostaną rozegrane w poniedziałek. Wtedy to Ghana podejmie Maroko, a Gwinea zagra z Namibią.
Tommie i De Jong wracają Podzielono na trzy grupy, piłkarzy PSV. Pierwszy zespół przeszedł przez wszystkie podstawowe ćwiczenia w piątkowy poranek, ponieważ są przygotowywani na sobotnie spotkanie z Excelsiorem Rotterdam na Philips Stadium który zacznie się o 19:30. Tommie van der Leegte i John de Jong wznowili treningi.De Jong i Van der Leegte dołączyli do swoich kolegów biorącym udział w pełnym treningu, kończąc szkolenie piłkarze mieli nie tęgie miny. Otman Bakkal trenował oddzielnie, kiedy to Danny Koevermans za pozwoleniem wcześniej wyszedł z De Herdgang.po bramcePSV nie szkoliło się za zamkniętymi drzwiami ze względu na dużą ilość fanów i mediów.po bramcepo bramcepo bramcepo bramce

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.