PSV zagra z PAOK Saloniki

Sztab szkoleniowy wprowadził pewne poprawki do harmonogramu treningowego. Gracze odpoczną 2 dni, a w piątek o godzinie 10.30 zjawią się ponownie na De Herdgang. Uszczuplony skład PSV wyruszy na krótką wyprawę do Grecji w sobotę. Tego samego dnia o 20.30 Boeren zagrają z PAOK Saloniki w towarzyskim spotkaniu. W historii dwa razy ekipa z Eindhoven miała za przeciwnika tę drużynę w europejskich pucharach. Dwukrotnie też wygraliśmy (3-0 u siebie i 0-1 na wyjeździe) z zespołem z północnej Grecji w 2000 roku i tym samym Rood – Witten awansowali do 4. rundy Pucharu UEFA. Rok później PSV uległo 3-2 w pierwszym meczu, ale w drugim zwyciężyło 4-1 na Stadionie Philipsa.
Młody Nilis w PSV? Jak podają belgijskie media, syn Luca Nilisa – Arne jest bliski przejścia do PSV Eindhoven.17-latek jest obecnie zawodnikiem młodzieżowych drużyn Racingu Genk. Jednak zdaniem tamtejszych mediów jego przejście do Holandii jest już przesądzone. Ojciec Arne – Luc Nilis jest członkiem sztabu szkoleniowego.Nilis senior w trakcie swojej kariery przez sześć lat występował w barwach PSV, gdzie trafił z Anderlechtu Bruksela. W 2000 roku wielokrotny reprezentant Belgii postanowił przenieść się do Premiership i podpisał kontrakt z Aston Villa Brimingham. Niestety szybko nabawił się poważnej kontuzji, w wyniku której musiał zakończyć swoją karierę.
Schuitema chce Gomesa w PSV Zarząd PSV Eindhoven wykluczył sprzedaż brazylijskiego bramkarza Heurelho Gomesa, mimo że wdał on się w konflikt z Janem Rekerem, podjęto decyzje o pozostawieniu go w klubie.Brazylijczyk zarzucał Rekerowi że złamał obietnice nadane podczas podpisywania nowego kontraktu. Mimo złej atmosfery jaką stworzył Gomes krytykując dyrektora generalnego prezydent klubu, Frits Schuitema nie wyobraża sobie drużyny bez zawodnika.- “Jesteśmy bardzo szczerzy w stosunku do Gomesa. Nie na darmo oferowaliśmy mu coraz lepsze warunki i przedłużenie kontraktu. Nie chcemy, by Gomes odszedł.Nie mieliśmy żadnych sygnałów, że jakiś klub chce go pozyskać. Musielibyśmy zwariować, by go puścić” – dodał Schuitema.
Reker poparty przez zarząd W publicznym wywiadzie w Voetbal International z 23 kwietnia, kiedy to brazylijski bramkarz powiedział, że ale on albo dyrektor generalny Reker musi odejść, ponieważ “niemożliwie” jest współpracowanie obu panów.Dwa dni później 27-letni piłkarz powiedział że jeżeli zarząd PSV Eindhoven stanie całkowicie za Rekerem, on będzie musiał poszukać sobie nowego klubu.“Zarząd wyraża pełne poparcie dla ważnych decyzji Rekera, ale chcemy zwrócić pełną uwagę, by ulepszyć wewnętrzną komunikacje, by powstrzymać od powstawania nieporozumień w klubie” – czytamy na oficjalnej stronie klubu.“PSV żałuje, że ludzie którzy dodali spore wartości dla klubu przez dłuższy czas (Gomes, menadżer techniczny Stan Valckx i skaut Piet Visser) doszli do wniosku że w klubie brakuje zaufania i wybrali odejście z klubu”.“Komisja nadzorcza dyrektorów potwierdza pełne poparcie dla zarządzania i życzy sztabowi szkoleniowemu (Huub Stevens rozpocznie prace w Eindhoven od 1 lipca) jak najlepsze przygotowania na nowy sezon”.Ogłoszenie komisji zostawia mały pokój dla nieporozumienia, Reker zostaje a Gomes odchodzi, chociaż przewodniczący PSV powiedział stronie internetowej Voetbal Primeur, że mistrzowie Eredivisie bardzo chcą, by Brazylijczyk pozostał w Eindhoven. “Sytuacja z Gomesem jest prosta: nie na darmo ulepszyliśmy i przedłużyliśmy z nim kontrakt (wygasa w czerwcu 2013 roku)”.Schuitema stwierdził, że żaden klub nie skontaktował się z PSV Eindhoven o możliwość odejścia Gomesa. “Nie mieliśmy żadnych znaków, że inne kluby chciałby go pozyskać. My bylibyśmy szaleni, gdybyśmy chcieli go sprzedać”.Według gazety De Telegraaf PSV rozpoczęło szukanie potencjalnych kupców Heurelho Gomes, za co Schuitema osobiście jest odpowiedzialny! Kilka innych klubów, m.in. Arsenal, Tottenham, Milan czy Valencia zostali połączeni z byłym piłkarzem Cruzeiro.Kilka godzin, po tym jak artykuł został opublikowany, Reker kontratakował w swoich decyzjach. “Nie jestem winny i mogę wyjaśnić wszystko, co zostało powiedziane. Nigdy nie byłem obecny podczas negocjacji kontraktu, z wyjątkiem Afellaya. Wtedy Stan (Valckx) mnie o to poprosił, ponieważ wtedy był niezdolny (przebywał w szpitalu)”.I dyrektor menadżerów, powiedział że 3 vs 1 jest nieuczciwe i nalegał że przyszłości dla albo Valckxa albo De Vissera może nie być w PSV, oskarżając oboje z nich za “przekręcanie faktów”. “Nie ma żadnej drogi z powrotem”, powiedział w Radiu 1, chociaż podchodzi do Gomesa w inny sposób: “On jest fantastycznym bramkarzem, my bardzo chcemy go zatrzymać”.
Gomes najlepszy w sezonie 07/08! W sondzie w której pytaliśmy Was który piłkarz zasłużył na miano najlepszego w sezonie 07/08 wzięło udział 122 osoby, a Wy mogliście w niej głosować przez cały tydzień. Bezkonkurencyjny dla reszty rywali okazał się bramkarz, Heurelho Gomes który otrzymał 33% głosów (34). Na drugim miejscu uplasował się Danko Lazovic z liczbą 19 głosów, na ostatnim stopniu podium znalazł się Balazs Dzsudzsak który zdobył 14% waszych głosów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz