„Salcido nie jest na sprzedaż”

PSV odrzuciło propozycję z Valencii w sprawie Salcido. Trener Valencii Ronald Koeman wyraził chęć pozyskania reprezentanta Meksyku. Pracował już bowiem z zawodnikiem podczas kierowania Boeren.Koeman planuje wielką rewolucję w odbudowywaniu klubu z Estadio Mestalla, ponieważ drużyna walczy o powrót formy od czasu przybycia Holendra. Salcido jest jednym z jego głównym celów.Jednak w Eindhoven do tych spekulacji odnoszą się sceptycznie, gdyż są zdeterminowani, by pozostawić 27-letniego Meksykanina w zespole mistrza Holandii. Jan Reker wyraził swoje niezadowolenie z powodu domniemanych zainteresowań graczem ze strony Valencii.„To absolutnie niestosowne. Nie jesteśmy nawet bardzo rozdrażnieni tą propozycją, ale czujemy rozczarowanie”, powiedział Reker dla AD Sportwereld.„Valencia skontaktowała się z nami w poniedziałek z ich zapytaniem, a ja niezwłocznie poinformowałem, iż Salcido nie jest na sprzedaż.”„Każda oferta, jaką złoży hiszpański klub wyląduje w koszu”, dodał dyrektor techniczny klubu z Philips Stadium.
RELACJA RADIOWA Serwis PSV.com.pl i Radio Futbol FM (www.FutbolFM.pl) zapraszają na relację radiową z meczu 20. kolejki Eredivisie.Lider PSV Eindhoven na wyjeździe zagra z 13. zespołem w tabeli – VVV Venlo.Mecz od godziny 12:25 komentować będzie Robert Krajewski. Studio przedmeczowe rozpocznie się o godzinie 12:10, a prowadzącym będzie Kamil Chmielarz.Aby słuchać relacji, kliknij w link poniżej:.:RADIO:.
Skład na Mecz 11Gomes, Kromkamp, Marcellis, Salcido, Alcides, Simons, Bakkal, Afellay, Dzsudzsák, Lazovic, Farfán.
PSV.com.pl Ocenia! Nasz Serwis publikuje swoje oceny po dzisiejszym meczu. Ocenę 8 w naszym zespole otrzymał Carlos Salcido.Według nas w meczu z VVV-Venlo najsłabiej zagrał Timmy Simons i otrzymał notę 6.Heurelho Gomes – 8Eduardo Alcides – 7Jan Kromkamp – 7Carlos Salcido – 8Dirk Marcellis – 8Ibrahim Afellay – 8Timmy Simons – 6Balazs Dzsudzsak – 7Otman Bakkal – 7Danko Lazovic – 7Jefferson Farfan – 6——————————-Mike Zonneveld – 7
Moc niespodzianek 20. kolejka Eredivisie obfitowała w niespodzianki. Sensacje zaczęły się już w piątek. W derbach Rotterdamu Excelsior pokonał Feyenoord i dzięki temu odbił się od dna tabeli. Już po 11. minutach Portowcy przegrywali różnicą dwóch bramek, jednak na dziesięć minut przed końcem udało im się zmniejszyć rozmiary i tak żenującej porażki. W sobotę ciekawych boiskowych wydarzeń ciąg dalszy. Bowiem nikt raczej nie spodziewał się, że Heerenveen pokona AZ przewagą aż czterech goli. W ekipie gospodarzy 15 minut rozegrał Radosław Matusiak. Breda pokonała Willem II po samobójczym golu Bcluma. Utrecht wygrywa u siebie z Rodą, która przez ostatnie 5 minut grała w dziesiątkę. Z kolei Vitesse Arnhem pokonuje drużynę Heraclesa. Niedziela kolejnym dniem sensacji. Największym zaskoczeniem jest remis PSV z Venlo na De Koel. Tym bardziej dziwi fakt, że mistrzowie Holandii wyjechali z zaledwie jednym punktem ze stadionu beniaminka, gdyż przez niespełna godzinę grali z przewagą jednego zawodnika. Pomimo jednak niewywalczenia kompletu punktów podopieczni Sefa Vergoossena umocnili się na pozycji lidera, bo ich potknięcia nie wykorzystał Ajax, który zaledwie zremisował z NEC. Groningen musiało uznać wyższość Twente. Z kolei prawdziwy festiwal strzelecki w wykonaniu ich ulubieńców ujrzeli kibice Sparty. Rotterdamczycy łatwo ograli beniaminka De Graafschap. Charakterystyczną właściwością 20. kolejki jest fakt, iż żadna z drużyn, która rozgrywała swoje spotkania na wyjeździe, nie wygrała.
Remis PSV w meczu z Venlo PSV mogło zwiększyć przewagę nad najbliższymi rywalami, po tym jak ich przeciwnicy zaliczyli wpadki: Feyenoord przegrał w piątek na De Woudesteijn 2-1, a Ajax zremisował dziś 1-1 z NEC w Nijmegen. Jednak przyjezdnym z Eindhoven udało się wywalczyć w Venlo zaledwie remis 1-1. Warto wspomnieć, że drużyna Andre Wetzela przez niemal godzinę grała w osłabieniu.PSV zdawało sobie sprawę, że czeka ich niełatwa przeprawa, gdyż beniaminek radzi sobie na De Koel całkiem nieźle. Przykładem są np. remisy z Feyenoordem (0-0) czy z Ajaksem (2-2) oraz zwycięstwo 2-0 nad Vitesse. Nie zamierzali oni złożyć broni i chcieli jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością i przedłużyć dobrą passę sześciu spotkań z rzędu bez porażki. Drużyna Sefa Vergoossena nie potrafiła wyjść po przerwie na prowadzenie. PSV grało pressingiem i wyglądało na to, że są nastawieni, by zgarnąć całe 3 punkty, ale pomimo czterech okazji strzeleckich nie potrafili żadnej wykończyć, a to za sprawą Wintjensa, bramkarza VVV, który był dziś w dobrej dyspozycji. Trener Boeren ma nie lada problem po tym, jak jego podopieczni stracili bardzo cenne punkty.Nie minęły dwie minuty, gdy Rachid Ofrany dał prowadzenie gospodarzom. Napastnik Venlo ogrywając Alcidesa wywalczył sobie trochę miejsca i przelobował tak Gomesa, że piłka wylądowała w okienku; 1-0. PSV zwiększyło pressing i po 12 minutach zostało nagrodzone za swoją dominację na boisku, gdy nowy nabytek klubu Balazs Dzsudzsak zaliczył pierwsze trafienie dla zespołu z Eindhoven. Afellay podał piłkę Farfanowi, a węgierski skrzydłowy po krosie otrzymanym od Peruwiańczyka umieścił piłkę w siatce strzałem na długi słupek; 1-1. Piłka po uderzeniu Auassara trafiła w poprzeczkę. Z kolei Lazovic zmarnował dobrą okazję, gdy nie opanował wzorowo posłanej piłki. W drużynie gospodarzy od 32. minuty grało tylko dziesięciu piłkarzy po tym jak obrońca Peter Reekers otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Gomesu. W ostatnich 15 minutach I połowy PSV nie stworzyło groźnych sytuacji.W drugiej zaś odsłonie byliśmy świadkami powściągliwej walki do momentu aż Boeren podkręcili tempo upatrując swą szansę w przewadze liczebnej. Presja prawie się opłaciła, bo Ibrahim Afellay był bliski zdobycia zwycięskiego gola, ale reprezentant Oranje uderzył w słupek. Z kolei Bakkal niemal dał prowadzenie swej drużynie po ograniu bramkarza rywali, ale Linssen wybił w ostatniej chwili piłkę. Vergoossen dokonał podwójnej zmiany w 73. minucie gry. Na boisko wpuścił najlepszego strzelca drużyny Koevermansa za Lazovicia, gdyż miał nadzieję na zwycięstwo w końcówce. Ponadto na ławce zasiadł Alcides, a na placu gry pojawił się Zonneveld. Podczas gorączkowych ostatnich minut Kromkamp uderzył piłkę celnie głową, ale ta trafiła wprost w Wintjensa. Z kolei Koevermans sugerował arbitrowi, że został sfaulowany w polu karnym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.