Skład na Mecz 11

Skład na Mecz 11 Gomes, Kromkamp, Marcellis, Salcido, Alcides, Simons, Bakkal, Afellay, Dzsudzsák, Farfán, Lazovic.Ławka: Roorda, Méndez, Koevermans, Rajkovic, Culina, Aissati.
Trzy punkty w Eindhoven Danko Lazovic, Jan Kromkamp i Jason Culina zdobywali bramki dla PSV, dzięki czemu mistrzowie Holandii nadal mają trzypunktową przewagę nad drugim w tabeli Ajaksem Amsterdam. Serbski napastnik otworzył wynik po 25 minutach, obrońca Kromkamp podwoił wynik, a Jason Culina odprawił bramką na 3-1 Sparte Rotterdam do domu.PSV i Sparta nie zagrali zbyt ładnego meczu, więc i fani nie oglądnęli pięknego widowiska. PSV cieszyło się większym posiadaniem piłki i aż 11 razy wykopywali piłkę z rzutu rożnego.PSV, które ma ciasny terminarz, jest nadal liderem i w sobotę przyjdzie się im zmierzyć z Excelsiorem w Eindhoven.Sef Vergoossen, po raz trzeci wystawił taki sam skład nie zmieniając podstawowej 11. Tak więc węgierski skrzydłowy – Balazs Dzsudzsak rozpoczął na lewej stronie skrzydła a Danny Koevermans musiał znieść kolejny początek meczu na ławce rezerwowych.Pierwsza połowa zaliczyła falstart gdyż pierwszą okazję PSV miało dopiero w 12 minucie meczu. Dzsudzsak podał z lewej strony, ale Lazovic nie trafił do bramki, kiedy to Alcides lobował jego strzał pięć minut później.W innym czasie, Eduard Duplan odrażał się w ofensywie, ale PSV był wyraźnie stroną dominującą i objęło prowadzenie dzięki Lazovicowi który strzelił bramkę w 25 minucie meczu.Dzsudzsak dostał dobrą piłkę sprzed środka pola karnego zszedł na lewą stronę gdzie dośrodkował do reprezentanta Serbii, ten nie zmarnował okazji i zdobył pierwszą bramkę w meczu. Pięć minut później Otman Bakkal miał niesamowitą okazję na podwojenie wyniki lecz piłkę wybił Westerveld.Dziesięć minut po przerwie po dośrodkowaniu Eduardo Alcides podał do Jana Kromkampa ten uderzył mocną piłkę pod poprzeczke bramki Westervelda i mieliśmy 2-0.Vergoossen zmienił kilku zawodników Koevermans wbiegł za Lazovica, Zonneveld za Dzsudzsaka a 8 minut przed końcem spotkania na boisko wszedł Jason Culina.Nadzieje choć na remis dał Sparcie Daryl Robert, jednak w 91 minucie po asyście Alcidesa, Jason Culina rozbudził je po pokonaniu bramkarza gości potężnym strzałem z dystansu.PSV Eindhoven 3 – 1 Sparta Rotterdam25′ 1-0 Lazovic55′ 2-0 Jan Kromkamp90′ 2-1 Daryl Robert91′ 3-1 Jason Culina
Bramki z Meczu Z kolejną dostawą bramek przybył do nas, nasz kolega z Holandii phoolie84 który dostarczył nam bramki z meczu ze Spartą Rotterdam.Przypomnijmy że wczoraj PSV Eindhoven wygrało 3-1 na Philips Stadium ze Spartą.
„Zaczęliśmy zbyt wolno” Tymczasowy szkoleniowiec PSV przyznał na pomeczowej konferencji prasowej, że nie był zachwycony postawą swojej drużyny. Stwierdził, że zespołowi brakowało tempa i w końcówce grał słabo. Sparta Rotterdam pod przewodnictwem Foeke Booya zaczęła spotkanie w osłabionym składzie, ale goście po potyczce nie schodzili z boiska zbytnio podłamani.„Myślę, że zaczęliśmy zbyt wolno”, tak Sef Vergoossen na konferencji prasowej zanalizował słabą postawę Boeren, „Brakowało nam determinacji i byliśmy zbyt zdenerwowani. W pierwszej połowie zagraliśmy średnio i mozolnie usiłowaliśmy wywalczyć sobie przestrzeń na boisku. Zaczęliśmy dominować po 20. minutach i zdobyliśmy bramkę, ale Sparta również miała okazję na zdobycie gola. Nie graliśmy dużo lepiej po przerwie. Podkręciliśmy wprawdzie tempo, ale nie zdołaliśmy go utrzymać do końcowego gwizdka. Momentami graliśmy niezdarnie i brakowało dyscypliny taktycznej i myślę, że ogólnie nasza postawa mogła budzić rozczarowanie”, powiedział Vergoossen podsumowując wygrany przez PSV mecz 3-1.Z kolei drużyna Foeke Booya była zdziesiątkowana kontuzjami i zawieszeniami za kartki. Siedmiu zawodników Sparty nie mogło zagrać w tym spotkaniu, a Sepp de Roover właśnie przeniósł się do FC Groningen. „Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężka przeprawa, ale byliśmy zbyt nerwowi, by grać do samego końca. Zaprezentowaliśmy twardą walkę w środku pola pozostawiając PSV mało miejsca. Wyciągniemy wnioski z meczu i skupimy się na następnym, który jest dla nas o wiele ważniejszy.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.