Trenerzy o meczu

Jan Wouters przybył na pomeczową konferencję by zanalizować mecz przegrany przez jego drużynę 2-4. “Nie będę umniejszał od ich osiągnięć, oni zasługują na komplement za dzisiejszy mecz.” Efektowne zwycięstwo gości zostało zepsute przez wiadomość, że ojciec obrońcy Rody JC – Davego de Fauw, potrzebował podczas meczu reanimacji.Trener Rody, Raymond Atteveld szybko zdjął De Fauw’a (w 75 minucie), kiedy został powiadomiony o zaistniałej sytuacji. “My jesteśmy dumni że przekonywająco wygraliśmy z mistrzami. Ojciec Dav’iego jest nadal w stanie krytycznym, jesteśmy cał czas z nim i wierzymy że wróci do pełnego zdrowia.”“Przez pierwsze 10 minut jedynie broniliśmy się i nie mogliśmy nacisnąć na ich defensywę. Wygrywać 4-2 z PSV w Eindhoven to wielkie osiągnięcie i my jesteśmy z tego dumni.”
Hiddink nie obejmie kadry Holandii Po tym jak wieść o odejściu Van Bastena obiegła cały futbolowy świat, rozpoczęły się spekulacje i poszukiwania kandydatów do objęcia posady szkoleniowca Oranje.Najczęściej w mediach pojawiało się nazwisko Guusa Hiddinka, jednak trener Sborny zdecydowanie zdementował pogłoski, jako by miał poprowadzić reprezentację Holandii.
Znów zmiana lidera 14. kolejka Eredivisie przyniosła parę niespodzianek. Zaczęło się w piątek od sensacyjnej porażki mistrzów Holandii z Rodą u siebie. Ta przegrana PSV sprawiła, że spadli w tabeli na drugie miejsce. Zajmowaliby pewnie dopiero trzecią pozycję, gdyby nie kolejny nieoczekiwany wynik. Beniaminek Venlo zremisował u siebie bezbramkowo z Feyenoordem. Portowcom nie udało się zdobyć bramki pomimo licznych prób i wracali do Rotterdamu z zaledwie jednym punktem. Ajax natomiast nie zaskoczył. Pokonał w Tilburgu miejscowy Willem II, co dało zespołowi z Amsterdamu powrót na pierwsze miejsce w tabeli. Godny odnotowania jest również hattrick Bradleya (Heerenveen) w spotkaniu z Groningen (wszystkie 6 goli padło w I połowie) oraz pierwsza wygrana Sparty w sezonie ligowym. Pokonali oni bowiem NEC 1-0. AZ nie było zbyt gościnne dla Utrechtu, ponieważ nie dało im wywieźć z Alkmaar ani jednego punktu. Gospodarze plasują się w środku tabeli, ale ostatnio grają dobrze. W ostatnich sześciu spotkaniach wywalczyli 13 punktów. Na samym dole mamy dwie drużyny z Rotterdamu, a na 16. pozycji plasuje się Willem II. Za tydzień jedno z najciekawszych spotkań piłkarskiej jesieni w Holandii. Na Amsterdam Arena dojdzie do szlagieru, w którym gospodarze podejmą broniącą tytułu ekipę z Eindhoven.
Markus Merk arbitrem PSV – Inter Słynny niemiecki arbiter Markus Merk poprowadzi spotkanie ostatniej kolejki grupy G pomiędzy PSV a Interem. Ostanie spotkanie mistrzów Holandii, które on sędziował miało miejsce 7 lat temu, gdy w LM Boeren podejmowali Czerwone Diabły.Ekipa z Eindhoven wygrała wówczas 3-1 między innymi dzięki wspaniałej bramce Mateji Kezmana, która ostatecznie została wybrana najpiękniejszym golem zdobytym kiedykolwiek przez piłkarza PSV. Serbski napastnik najpierw ograł Silvestre, a potem oddał strzał nie do zatrzymania pozostawiając bramkarza rywali Raymonda van der Gouwa bez szans nawet na dotknięcie piłki. Wilfried Bouma i Mark van Bommel zaliczyli dwa pozostałe trafienia.Markus Merk to arbiter z najwyższej półki, który nabrał doświadczenia podczas jego długiej kariery sięgającej 1974 roku. 45-letni niemiecki sędzia prowadził finały LM w 2003 roku i ME rok później.
Koevermans zagra z Interem ? 29-letni Danny Koevermans opuścił w poniedziałek trening ponieważ czuł ból ścięgna udowego. Badanie w szpitalu nie wykryło żadnej kontuzji, lecz piłkarz podda się innemu badaniu (MRI).Napastnik PSV, opuścił trening w poniedziałek rano, gdy miał problemy ze ścięgnem udowym. Dobra wiadomość jest taka że badanie MRI w szpitalu nie ujawniło żadnych podejrzeń, ale dla ostrożności Koevermans ulegnie innemu badaniu MRI we wtorek i dopiero wtedy dowiemy się czy zagra w Eindhoven przeciwko Interowi.
Remis juniorów PSV Juniorzy PSV zremisowali 2-2 z rówieśnikami AZ Alkmaar w meczu, który został rozegrany w ośrodku treningowym De Herdgang. Gospodarze już wygrywali 2-0, ale nie zdołali dowieźć korzystnego rezultatu do końcowego gwizdka. Goście bowiem pod koniec I połowy wywalczyli rzut karny, a wyrównującego gola zdobyli w drugiej połowie, gdy Boeren grali w dziesiątkę.Zespół z Eindhoven zaczął z Miką Vayrynenem i Manuelem da Costą w składzie, którzy wracają po kontuzjach. Podczas gdy wielu członków pierwszej drużyny siedziało na trybunach, ekipie jong PSV udało się szybko objąć prowadzenie po 18. minutach, gdy Rens van Eijden mocnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce po rzucie rożnym wykonywanym przez Rochdi Achenteha.Gospodarze podwoili różnicę bramek po pół godzinie gry. Tym razem Stijn Wuytens główkował po kolejnym kornerze Achenteha. 5 minut przed przerwą losy meczu zaczęły się odwracać, gdy Eelco Horsten został wyrzucony z boiska za zagranie piłki ręką. AZ jednocześnie został przyznany rzut karny i Haris Medunjanin ze spokojem wykonał jedenastkę.W drugiej połowie AZ stworzyło parę okazji, ale Cassio Ramos zaliczył kilka udanych interwencji. W końcu goście wykorzystali swą przewagę liczebną, a Kiki Musampa zdobył wyrównującego gola.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.