Uzupełnienie 15. kolejki

W środę byliśmy świadkami dokończenia 15. kolejki Eredivisie. 3 najlepsze drużyny Eredivisie walczyły o cenne punkty na De Kuip i Amsterdam ArenA. W Rotterdamie Feyenoord podejmował AZ. Faworytami byli gospodarze, ale goście sprawiali dużo kłopotów bowiem w 40. minucie objęli prowadzenie po bramce Pellego. 4 minuty po przerwie wyrównał Gio van Bronckhorst.Przyjezdni z Alkmaar wyszli na prowadzenie poraz kolejny w 72. minucie. Gola strzelił El Hamdaoui. Długo goście nie cieszyli się z prowadzenia, bo dla Portowców po 3 minutach trafił Bahia; 2-2.
AZ vs PSV Balazs Dzsudzsak jest niepewny występu w meczu przeciwko AZ Alkmaar na DSB Stadion, szkoleniowiec mistrzów Holandii mimo wszystko zadecyduje o występie piłkarza w dniu meczu.Vergoossen będzie musiał wybrać 18 osobową kadrę na spotkanie, w meczu na pewno nie wystąpi De Jong i Tommie van der Leegte którzy od dłuższego czasu zmagają się z kontuzjami, w spotkaniu nie wystąpią także Addo i Vayrynen którzy przebywają na zgrupowaniach kadry. Trener PSV oczekuje już na sobotni mecz z AZ po wygranej z Ajaksem na trudnym terenie w Amsterdamie 2-0.“My jesteśmy na dobrej pozycji, gdyż wygraliśmy kolejne trzy spotkania i oczekujemy na następne. Ciężko pracowaliśmy na treningach by zrobić PSV lepszym zespołem.”Dzsudzsak jest niepewny występu w Alkmaar, ale Vergoossen ogłosił, że Węgier nie odniósł żadnej poważnej kontuzji. Vergoossen pochwalił zespół AZ na konferencji prasowej. “Oni mają ofensywnych graczy, zręcznych technicznie. Oni będą biegali nie trzymać piłkę pryz nodze. Oni są mocną ekipą, ale w tym sezonie nie mieli szans na pokazanie jakościowej piłki u siebie.”Ostatnie 4 spotkania obu drużyn:11-11-2007 PSV – AZ 1-103-02-2007 PSV – AZ 2-322-10-2006 AZ – PSV 1-326-02-2006 AZ – PSV 1-2Przypuszczalna 11:Gomes – Kromkamp, Marcellis, Salcido, Alcides – Simons, Afellay, Bakkal – Aissati, Farfán, Koevermans.
Afellay wraca do kadry Oranje Selekcjoner reprezentacji Holandii Marco van Basten powołał Ibrahima Afellaya wraz z byłymi piłkarzami PSV Janem Vennegoorem of Hesselinkiem, Wilfriedem Boumą, Andre Ooijerem i Ruudem van Nistelrooyem do 21-osobowej kadry na środowy, towarzyski mecz przeciwko Chorwacji. Napastnik Boeren Danny Koevermans, który znalazł się w 27-osobowym szerokim składzie, ostatecznie z niego wypadł.Ibrahim Afellay i były zawodnik drużyny z Eindhoven Vennegoor of Hesselink ostatnio grali dla Oranje w meczach el. ME 2008 przeciwko Bułgarii i Albanii odpowiednio 8 i 12 września. Chorwacja – Holandia odbędzie się w środę 6 lutego na Poljud Stadium w Splicie. Początek meczu o godzinie 20.30.Ismail Aissati, Otman Bakkal i Dirk Marcellis powołani zostali do holenderskiej młodzieżówki. W poniedziałek wyjadą oni do Włoch, gdzie zagrają dzień później przeciwko olimpijskiej drużynie Azurrich w Ferrarze na stadionie Paolo Mazzy o godzinie 21. Główna zasada: tylko gracze urodzeni po 31 grudnia 1984 roku mogą prezentować się w olimpijskiej kadrze Holandii. Z kolei w młodzieżówce limit wynosi 31 grudnia 1985 roku. Otman Bakkal i Hedwiges Maduro, którzy przyszli na świat w 1985 roku, są jedynymi piłkarzami w olimpijskiej drużynie Oranje, którzy nie mogą już występować w kadrze U-21.
Relacja radiowa z meczu AZ – PSV! Serwis PSV.com.pl i Radio Futbol FM (www.FutbolFM.pl) zapraszają na relację radiową z meczu 23. kolejki Eredivisie.Lider PSV Eindhoven na wyjeździe zagra z AZ Alkmaar.Mecz od godziny 19:50 komentować będzie Robert Krajewski. Aby słuchać relacji, kliknij w link poniżej:
Skład na Mecz 11Gomes, Kromkamp, Marcellis, Salcido, Alcides, Simons, Bakkal, Afellay, Dzsudzsák, Farfán, Lazovic.
Bramki z Meczu Z kolejną dostawą bramek, tym razem z meczu z DSB Stadion. Przypomnijmy że dzisiaj PSV Eindhoven wygrało 0-2 na wyjeździe z AZ Alkmaar. Gole dla mistrzów Holandii strzelali Danko Lazovic oraz Ibrahim Afellay.AZ 0 – 2 PSV(12′) 0 – 1 – Lazovic(25′) 0 – 2 – Afellay

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.