Zasłużone zwycięstwo

PSV zasłużenie wygrało 1-0 w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu UEFA przeciwko Tottenham Hotspur na White Hart Lane. Jefferson Farfan wykorzystał błąd obrony, strzelając bezcenną bramkę wyjazdową, stawiając klub na lepszej pozycji przed rewanżem.PSV zaczęło z Koevermansem, Culiną i Mendezem w składzie zamiast Lazovicia, Bakkala i Dzsudzsaka. Afellay grał na lewej pomocy, a Farfan jako prawy skrzydłowy.Tottenham dobrze rozpoczął, atakując prawą stroną, a Jenas i Lennon często mieli piłkę w posiadaniu w środku pola. Berbatov z Keanem byli w ataku, ale nie udało im się przechytrzyć solidnej defensywy mistrzów Holandii.Pierwszy strzał na bramkę oddał Farfan i po 34 minutach PSV objęło prowadzenie. Debiutant w gronie Spursów Gilberto, który został ukarany w 26. minucie żółtą kartką, popełnił błąd, który wykorzystał Peruwiańczyk, posyłając piłkę obok bezradnego Robinsona. Gospodarze podkręcili tempo i mieli parę okazji. Pascal Chimbonda ujrzał żółtą kartkę za faul na Afellayu. Z kolei Robbie Keane zmusił Gomesa do interwencji. Brazylijski golkiper końcami palców uratował wynik pod koniec pierwszej połowy. Piłka po strzale Farfana z rzutu wolnego poszybowała obok bramki.Gilberto po pierwszej połowie opuścił plac gry, a wjego miejsce pojawił się Jamie O’Hara. Wciąż tempo było zawrotne i obie strony prezentowały się dobrze. PSV czyniło dobre posunięcia, a Afellay posłał piłkę w trybuny po tym jak, otrzymał podanie od Farfana. Tottenham atakował, a gra była wyrównana. Jermaine Jenas doznał kontuzji kostki i musiał opuścić boisko. Na murawie zobaczyliśmy Toma Huddlestone’a. 15 minut przed końcem Lazovic zmienił Koevermansa. Farfan bliski był podwojenia prowadzenia, ale świetnym refleksem wykazał się Robinson. PSV stwarzało lepsze sytuacje w końcowych fragmentach spotkania, a Lazovic zmarnował dogodną sytuację zaledwie minutę po wejściu na plac gry. Vergoossen zdjął Peruwiańczyka, który rozgrywał świetne spotkanie. Ławkę w 85. minucie opuścił Dzsudzsak, by go zastąpić. W ostatnich momentach Kromkamp przelobował strzałem głową bramkarza rywali, ale gol nie został uznany, bowiem sędzia liniowy pokazał spalonego. W najbliższą środę Boeren będą bronić korzystnego rezultatu na Stadionie Philipsa w Eindhoven.Bramki: 34’ Farfan 0-1.Składy: Tottenham: Robinson – Woodgate, King (74’ Taarabt), Gilberto (46’ O’Hara), Chimbonda – Lennon, Jenas (64’ Huddlestone), Zokora, Malbranque – Robbie Keane, Berbatov.PSV: Gomes – Marcellis, Kromkamp, Salcido, Alcides – Simons, Mendez, Farfan (85’ Dzsudzsak), Afellay (90’ Bakkal), Culina – Koevermans (78’ Lazovic).
Vergoossen o meczu Trener PSV – Sef Vergoossen powiedział na konferencji prasowej po meczu że cieszy się że Holendrzy wygrali trzeci mecz w Europie. “Wygrywając w Londynie, nie mamy pełnej gwarancji że awansujemy. Tottenham jest zdolną drużyną a piłka nożna jest nieprzewidywalna”.Vergoossen podkreślił że Tottenham ma nadal szanse by grać dalej. “1-0 to skromny wynik i awans nadal jest daleko od nas. Stajemy wobec pięknej szansy by zagrać w 1/4 finału Pucharu UEFA. Byliśmy dobrze zorganizowani i wywarliśmy wystarczający nacisk na ich obronę. Zdobyliśmy bramkę i mieliśmy dalsze szanse na podwojenie wyniku. Zagraliśmy dobrze w drugiej połowie i 2-0 było bliżej niż 1-1”.PSV ma teraz piękną szansę, by dotrzeć do kolejnej rundy Pucharu UEFA, ale Vergoossen jest ostrożny co do dalszej gry…“Tottenham Hotspur jest zdolną i niebezpieczną drużyną. Oni muszą odskoczyć i myślę że nie robi dla nich żadnej różnicy czy grają u siebie czy na stadionie przeciwnika”, zakończył szkoleniowiec mistrzów Holandii.
Multimedia z Meczu W tym newsie będziemy dodawali wszystkie multimedia znalezione przez nas z wczorajszego spotkania Tottenham – PSV.. Mistrz Holandii tym razem wygrał na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur 1-0.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.