Zwierzenia Koemana

Ronald Koeman przyznał, że przeniesienie z PSV do Valencii było złą decyzją – i to nie tylko z oczywistego powodu.45-letni trener, który został wyrzucony z hiszpańskiego klubu niecały miesiąc temu, otworzył się w wywiadzie ze stacją telewizyjną Het Gesprek dwa dni temu i szczerze stwierdził, że przejęcie Valencii nie było dobrym pomysłem. Jednak…„Żałowałem tego, ale obwiniałbym się, gdybym tego nie zrobił”, powiedział były szkoleniowiec Vitesse, Ajaksu i Benfiki, który opuścił Eindhoven 31 października zeszłego roku. Poprowadził Valencię do tryumfu w Copa del Rey, ale i rozczarowująca postawa w LM i Primera Division sprawiła, że musiał się pożegnać ze Stadionem Mestalla.Mimo tego, Koeman nie żałuje opuszczenia PSV. „Mieli już przygotowane na mnie ostrze. Martin Jol miał mnie zastąpić, a klub był gotów dać mi odprawę. Dlatego Jan Reker właśnie nie mógł się odnaleźć, będąc przypartym do muru.Były gwiazdor futbolu na poziomie reprezentacji zdradził, że zamierza odpocząć przez sezon. „To coś, czego naprawdę potrzebuję. Byłem trenerem przez dekadę i nadszedł czas, bym się trochę zdystansował. Potem skupię się na ulepszeniu się zanim podejmę kolejny krok.Poza tym Koeman zaakcentował, że przenosiny do Valencii zamknęły przed nim dwoje wielkich drzwi. „Jeśli pozostałbym w PSV, zostałbym prawdopodobnie selekcjonerem reprezentacji lub trenerem Barcelony. Tak, wiem, że moje nazwisko było na ich liście.”Wielu spośród jego byłych piłkarzy obwiniało go za słabą postawę Valencii. „Dziwne było, że zawodnicy, z których nie korzystałem (Jose Santi Canizares, David Albelda i Miguel Angel Angulo) wznowili treningi z resztą składu i trafili do klubowej szatni. Stworzyli negatywne środowisko z pomocą innych, takich jak Joaquin. Ci piłkarze kosztują po 30 mln euro, a prezentowali się, jakby byli warci po 30.”
Ostatni trening PSV w sezonie PSV odbyło dziś na De Herdgang ostatnią sesję treningową w sezonie 2007/08. Uszczuplony skład z zaledwie pięcioma zawodnikami pierwszej drużyny i juniorami przeszedł przez wszystkie rodzaje ćwiczeń zanim zawodnicy udali się na wakacje.Kapitan Timmy Simons, Danny Koevermans, Mike Zonneveld, Tommie van der Leegte i Mika Väyrynen byli jedynymi graczami pierwszego zespołu, którzy dziś rano trenowali w ośrodku szkoleniowym De Herdgang. Trener Sef Vergoossen, który od przyszłego sezonu będzie pracował w Racingu Genk jako doradca techniczny, jego asystenci Dwight Lodeweges i Jan Wouters poprowadzili te ostatnie zajęcia. Niektórzy juniorzy jak Rob van Boekel, Jelle Schijvenaars i Giel Neervoort zostali zaproszeni do ćwiczeń z pierwszym składem, a Jan Kromkamp został na siłowni. źródło: PSV.nl 1211462819 10 Van der Leegte.png
Hesselink bohaterem! Jan Vennegoor of Hesselink swoim golem we wczorajszym meczu Celticu Glasgow z Dundee United zapewnił zwycięstwo Celtów w SPL. W szkockiej lidze walka toczyła się do samego końca. Jeszcze kilka kolejek temu Drużyna Glasgow Rangers była najlepszym kandydatem do zdobycia tytułu. Jednakże zwycięstwo Celticu i porażka Rangersów była jedynym scenariuszem dającym zwycięstwo w lidze drużynie z Celtic Park.
Pierwsza decyzja Stevensa Huub Stevens poinformował wszystkich zainteresowych na łamach Eindhovens Dagblad że do pierwszego składu PSV Eindhoven w następnym sezonie dołączą 18-letni defensywny pomocnik Stijn Wuytens, który dotychczas grywał w PSV A1 oraz 20-letni obrońca Rens van Eijden, który od dwóch sezonów grywał w Jong PSV.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz