Stevens o kontuzjach w drużynie

Huub Stevens cieszył się z pierwszego tygodnia prowadzenia PSV. „Nowi piłkarze i kilku juniorów zaprezentowało się z dobrej strony”, wyjawił szkoleniowiec, który oświadczył reporterom, iż Brazylijczyk Jonathan Reis będzie dłużej leczył kontuzje. „Dogłębne badanie wykazało małe pęknięcie w lewej stropie.”Jonathan Reis uszkodził stopę podczas sesji treningowej w Marcu i według specjalistów leczenie miało trwać od 6 do 8 tygodni. Brazylijczyk zdecydował się usunąć gips przed czasem który został podany przez medyków. „Mógłbyś powiedzieć, że jest sam sobie winny brakiem profesjonalizmu i on znów trafi pod gips”, zganił piłkarza trener. Podczas piątkowego treningu Jonathan odnowił sobie kontuzję. „Odnowiła mu się kontuzja w czasie trwania treningu. Spodziewamy się, że nauczył się czegoś na tej lekcji. On powinien zostawić stopę pod profesje lekarską.”Ale są jeszcze dobre wiadomość klubu z Philips Stadium, gdyż Edison Mendez i Jan Kromkamp powoli wracają do zdrowia. „Medez wraca powoli do treningu, jestem szczęśliwy że widzę go w akcji. Myślałem że leczenie będzie dłużej trwało, ale udało się przed spodziewanym terminem”, oświadczył Stevens. Jan Kromkamp też osiąga sukces w zdrowiu po operacji kolana. „On narzekał na ból kolana jakiś tydzień temu ale teraz wraca do poprzedniego stanu zdrowia, co jest znakiem iż jest faworytem do gry po prawej stronie.”
Debiuty w składzie Znamy już skład na pierwszy towarzyski mecz przygotowywujący PSV Eindhoven do nowego sezonu. Mistrz Holandii rozpoczyna z czterema debiutantami.Andreas Isakkson w bramce, na obronie Brechet, Pieters i Rodriguez, w pomocy grający dotychczas w młodzieżowych kadrach zespołu Stijn Wuytens i wreszcie w ataku były piłkarz VVV-Venlo – Nordin Amrabat.
Pogrom w pierwszym sparingu Danny Koevermans i Danko Lazovic byli pierwszymi piłkarzami którzy trafiali do bramki przeciwnika w pierwszym meczu za ‚rządów’ Huuba Stevensa. Mistrzowie Holandii wygrali 1-11 z miejscowymi amatorami v. v. Gestel, obaj piłkarza zdobyli hat tricka.Danny Koevermans otworzył wynik po dwóch minutach, asystę zaliczył Mike Zonneveld. Andreas Isaksson, Jérémie Bréchet, Erik Pieters, ‚Maza’ Rodriguez, Stijn Wuytens i Nordin Amrabat, zadebiutowali w barwach PSV, zagrali przyzwoity mecz.PSV.COM.PLW 28 minucie znów popis Dannego Koevermansa który zdobył swoją drugą bramkę tym razem po krzyżowym podaniu Nordina Amrabata. Holenderski snajper zdobył jeszcze jedną bramkę trzy minuty później i tym samym ma na swoim koncie pierwszy w tym sezonie hat trick.Huub Stevens został zmuszony by zmienić Jeremiego Brecheta po 32 minutach gry kiedy to Francuz doznał kontuzji, zastąpił go Dirk Marcellis.Huub Stevens chciał zobaczyć wielu zawodników jak tylko to możliwe, więc zrobić dziewięć zmian po przerwie. Danko Lazovic po dalekim podaniu Vayrynena zdobył czwartą bramkę dla gości. Stijn Wuytens podobnie jak Otman Bakkal, zagrał 90 minut, zdobył bramkę po 53 minutach gry.PSV mimo wysokiego prowadzenia nie wcisnęło pedału i Lazovic uzupełnił hat tricka. Następnie Mika Vayrynen zdobył swoją pierwszą bramkę w 69 minucie, dwie minuty później po podaniu Lazovica, zdobył drugą. Gospodarze po 78 minutach zdobyli bramkę ‚honorową’ a po niej na potwierdzenie wysokiej wygranej strzelali jeszcze Bakkal i Tommie van der Leegte który w drugiej połowie pełnił role kapitana.Bramki: (2) Koevermans 0-1; (28) Koevermans 0-2; (31) Koevermans 0-3; (51) Lazovic 0-4; (53) Wuytens 0-5; (61) Lazovic 0-6; (67) Lazovic 0-7; (69) Väyrynen 0-8; (76) Väyrynen 0-9; (78) v.v. Gestel 1-9; (80) Bakkal 1-10; (84) Van der Leegte 1-11.PSV w pierwszej połowie:Isaksson, Bréchet (32, Marcellis), Pieters, Rodriguez, Salcido, Bakkal, Simons, Wuytens, Zonneveld, Amrabat, Koevermans.PSV w drugiej połowie:Cássio Ramos, Addo, Alcides, Van Eijden, Marcellis, Bakkal, Dzsudzsák, Van der Leegte, Väyrynen, Wuytens, Lazovic.
Zdjęcia z meczu W naszej Galerii Zdjęć pojawiły się nowe fotografie, są to zdjęcia z meczu towarzyskiego v.v. Gestel vs PSV Eindhoven, Mistrz Holandii wygrał te spotkanie 1-11. Klikając na poniższy link zobaczycie zdjęcia:
Skrót z meczu Mamy dla państwa skrót z meczu derbowego, gdzie PSV Eindhoven zagrało z v.v. Gestel. Mistrz Holandii zagrał bez kilku zawodników m.in. bez Edisona Mendeza, Ibrahima Afellaya i Reimonda Manco.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.