Spekulacje dotyczące Farfana

Napastnik PSV Jefferson Farfan powiedział, iż nie zamierza odejść z klubu. Z kolei władze Allianza Lima, która posiada 15% praw do karty zawodnika twierdzą, że Peruwiańczyk zostanie latem opuści Eindhoven.Zaś sam zainteresowany stwierdził, że nie korci go zmiana barw, ale dodał również, że to także sprawa negocjacji pomiędzy klubami.Napastnik zapewnił, że dobrze mu w drużynie mistrza Holandii i to jest póki co najważniejsze. Jeżeli już padnie konkretna oferta, wówczas podejmie on decyzję, co do ewentualnych przenosin.
Skład na Mecz 11:Gomes, Kromkamp, Marcellis, Salcido, Alcides, Simons, Zonneveld, Afellay, Bakkal, Dzsudzsák, Lazovic.
PSV.com.pl Ocenia! Nasz Serwis publikuje swoje oceny po dzisiejszym meczu. Ocenę 8 w naszym zespole otrzymał Dirk Marcellis.Według nas w meczu z Helsingborgs najsłabiej zagrał Slobodan Rajković i otrzymał notę 6.Heurelho Gomes – 8Eduardo Alcides – 7Carlos Salcido – 8Dirk Marcellis – 8Jan Kromkamp – 8Ibrahim Afellay – 8Mike Zonneveld – 7Timmy Simons – 7Otman Bakkal – 7Balazs Dzsudzsak – 7Danko Lazovic – 8——————————-Slobodan Rajković – 6Danny Koevermans – 7
PSV 2 – 0 HIF W pierwszym spotkaniu 1/16 finału Pucharu UEFA PSV Eindhoven pokonało na Philips Stadium Helsingborgs IF 2-0.PSV zaczęło szybko atak i to był dobry sposób na grę, w pierwszej połowie padły obie bramki Timmy’ego Simonsa oraz Danko Lazovica.PSV pokazało niezłą piłkę i gdy oni prowadzili w pierwszej połowie, bardziej zależało im na obronie wyniku niż na jego powiększenie. Helsingborgs IF także miał jakieś okazje lecz później także wrócili na swoją połowę. Mistrzowie Holandii byli zadowoleni ze zwycięstwa 2-0.po bramceAsystent Sefa Vergoossena – Dwight Lodeweges który poprowadził PSV z powodu choroby trenera zrobił tylko jedną zmianę co do zremisowanego meczu z SC Heerenveen 1-1, w miejsce Jeffersona Farfana grał Mike Zonneveld.PSV utworzyło swoje szanse na zdobycie bramki po strzałach Dzsudzsaka oraz Afellaya.Po zagraniu Balazsa Dzsudzsaka padł karny, ten próbował okiwać obrońców gości jednak mu się nie udało piłka poleciała na pole karne, już każdy był pewny że piłka wyjdzie na rzut rożny jednak nie Danko Lazovic dotarł do piłki i zahaczył w polu karnym o Anderssona, sędzia podyktował rzut karny który wykorzystał Timmy Simons.Goście usiłowali doprowadzić do remisu ale ich napastnik – Omotoyossi nie potrafił trafić do bramki świetnie dysponowanego Gomesa.PSV dominowało i tworzyło akcję poprzez środek pola, cierpliwie czekając na błędy w obronie Helsingborga.Afellay oddał potężny strzał na bramkę Anderssona, jednak bramkarz odepchnął piłkę przed siebie gdzie natychmiast znalazł się Danko Lazovic i skierował piłkę do siatki, 2-0.po bramcePSV grało dobrze z dodatkowym pomocnikiem, bo taką role wczorajszego wieczora grał Mike Zonneveld, zastąpił on Farfana który grałby bardziej ofensywnie. PSV cieszyło się z posiadania piłki 57% – 43%. Sporo akcji rozpoczynała trójka pomocników, Afellay, Bakkal i Dzsudzsak.W drugiej połowie Rajković zastąpił Dzsudzsaka, a na 20 minut gry został wpuszczony Koevermans za Lazovica.Za tydzień rewanżowe spotkanie w Helsingborg (21 luty).PSV: Gomes – Marcellis, Salcido, Alcides (66′ Rajković) – Zonneveld, Simons, Afellay, Dzsudzsak, Bakkal – Lazovic (71′ Koevermans).
„Gra jest daleka od zakończenia” Trener Helsinborgs Bo Nilsson przyznał na pomeczowej konferencji prasowej, że był rozczarowany porażką swoich podopiecznych, ale dodał także, że gra się jeszcze nie skończyła. „To dopiero pierwsza część dwumeczu. PSV może czuć satysfakcję ze zwycięstwa, ale w przyszłym tygodniu gramy u siebie”, powiedział dziennikarzom. Docenił rywali, określając ich jako „mocną drużynę”, a swych zawodników skrytykował za słaby początek.Nilsson obwinił decyzję sędziego o przyznaniu dość kontrowersyjnego rzutu karnego i był zawiedziony, że jego drużyna przegrywała 1-0 już po siedmiu minutach. „Myślę, że Lazovic wymusił rzut karny, ale żeby rzucić konkretne oskarżenie, muszę obejrzeć powtórkę. Zaliczyliśmy niezbyt udany start, ale stopniowo wracaliśmy do gry.Wystawiliśmy do składu młodych chłopaków, by mogli się pokazać na europejskich stadionach. Omotoyossi miał wiele świetnych szans, ale Gomes dwukrotnie zwyciężył z nim w pojedynkach jeden na jeden”, stwierdził Nilsson, który żartobliwie dodał, iż ma nadzieję na obfite opady śniegu i tęgi mróz w przyszły czwartek. „Jesteśmy mniej doświadczeni i to się oczywiście liczy, ale mam nadzieję, że będziemy w stanie dojść do kolejnej rundy.”Asystent trenera Dwight Lodeweges, który zastąpił przeziębionego Sefa Vergoossena, powiedział, że zwycięstwo PSV 2-0 stawia ich w komfortowej sytuacji przed meczem rewanżowym, który odbędzie się w przyszły czwartek. „Musimy być jednak bardzo ostrożni. Jeszcze nie mamy pewnego miejsca w 1/8 finału. SC Heerenveen było zbyt pewne siebie po wygranej na własnym boisku 5-3. Ta gra jest daleka od zakończenia. Trapiły nas dwie kwestie: chcieliśmy zdobyć trzecią bramkę, z drugiej strony zaś woleliśmy nie ponosić ryzyka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.