Brechet na celowniku

Władze klubu PSV Eindhoven bacznie przyglądają się poczynaniom 28-letniego pomocnika francuskiego Sochaux Jeremie Brecheta. Zawodnikowi kończy się w tym miesiącu kontrakt, zatem mistrzowie Holandii mogliby zatrudnić go za darmo.Dyrektor generalny Rood-Witten powiedział, że Brechet jest dla klubu interesującym graczem.Ten wszechstronny piłkarz trzy razy wystąpił w barwach Trójkolorowych, a jego ulubiona pozycja, to gra na lewej stronie. Jest bardzo doświadczony. 6 i 5 lat temu, kiedy grał dla Olympique Lyon sięgnął z nimi po tytuł mistrza kraju. Potem trafił do Interu Mediolan. Jednak włoski epizod był dla niego pechowy, ponieważ wciąż borykał się z kontuzjami. 4 lata temu przeszedł do Realu Sociedad, ale tam również nie zabłysnął.W swym obecnym klubie dobrze sobie radzi, co przykuło uwagę scoutów Boeren. Ze względu na ich występy w LM w przyszłym sezonie z takiego piłkarza mieliby z pewością pożytek.
Pomarańczowi gromią Mistrzów świata Reprezentacja Holandii wygrała pierwszy swój mecz w grupie, przeciwko reprezentacji Włoch. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.Pierwszego gola dla Oranje, otwierającego wynik meczu zdobył Ruud van Nistelrooy w 26 minucie. Pięć minut później piłkę w siatce umieścił Wesley Sneijder. Ostatniego gola w meczu zdobył Giovanni van Bronckhorst strzałem z główki.Ibrahim Afellay zagrał w meczu od 76 minuty, gdy zmienił Dirka Kuijta. Chwilę po wejściu pomocnik Boeren dryblował przed defensywą Włoch i oddał piękny strzał z dystansu, który mógł zakończyć się ładną bramką, jednak futbolówka otarła się o poprzeczkę.W meczu zagrało od pierwszej minuty dwóch byłych Rood-Witten . Wspomniany wcześniej Ruud van Nistelrooy oraz Andre Ooijer.
Farfan jednak odejdzie ? Napastnik PSV Eindhoven Jefferson Farfan ujawnił, że jest zdecydowany na przejście do Schalke, które stawia przed Tottenhamem i Fiorentinę, które z kolei starały się również o niego.W rzeczy samej portal peru.com obstaje przy poglądzie, że Farfan już podpisał z Niemcami 4-letnią umowę, którzy teraz muszą tylko zatwierdzić kontrakt.„Zaakceptowałem (ofertę Schalke), ponieważ chce grać w mocniejszych zawodach”, powiedział Peruwiański as serwisowi. „Otrzymywałem oferty z innych klubów. Była jedna od Hotspur, inna z Fiorentiny, a jedna od klubu z Rosji.”Boeren wyeliminowali Spursów z Pucharu UEFA w zakończonym już sezonie 2007/08, zanim odpadli z Fiorentiną w ćwierćfinale rozgrywek. PSV Eindhoven wcześniej stawiło czoła drużynie CSKA Moskwa w fazie grupowej LM, a Farfan strzelił jedynego gola w wyjazdowym meczu, który PSV wygrało.Po czterech latach, 170 spotkaniach, 67 bramkach i pięciu trofeach, Farfan przyznał, że chce opuścić Eredivisie pod koniec tego sezonu, chociaż jego kontrakt wygasa dopiero za 2 lata. „Co zdecydowaliśmy z PSV Eindhoven, to szukanie konkurencyjnego klubu, oczywiście występującego w lepszej lidze niż holenderska. Dlatego zaakceptowaliśmy ofertę Schalke”, mówi Farfan.Niektóre holenderskie i niemieckie media donosiły przez ostatnie dni, że umowa jest daleka do podpisania, jako że PSV Eindhoven zażądało 14 mln euro i że nie chcemy zaakceptować ceny klubu z Gelsenkirchen oferującego zaledwie 10 mln. Nowy trener zespołu niemieckiego sam zdementował pogłoski o łączeniu Farfana z Schalke.Jednak wydaje się, że Peruwiańczyk wkrótce wystąpi w barwach tego klubu, obok rodaka Carlosa Zambrano. Jak donosi peru.com rodzina Farfana i agent zawodnika Raul Fernandez przebywają w Niemczech od wczoraj, by sfinalizować umowę.„Chcę zacząć nowy etap mojego życia”, przyznaje zawodnik. „Wygrałem 4 tytuły mistrza Eredivisie (i Puchar Holandii) z PSV Eindhoven. Byłem ich najlepszym strzelcem, zawsze wspieranym przez kolegów z drużyny i fanów. Muszę powiedzieć, że czas spędzony w Holandii był wspaniały i wierzę, że to chwila, by wyemigrować, poszerzyć moje horyzonty.”Rutten był w PSV asystentem trenera w latach 2002-2006 i stąd bardzo dobrze zna Farfana, ponieważ pracowali razem przez 2 lata.
Addo, Salcido i Culina w meczach reprezentacji Eric Addo, Carlos Salcido oraz Jason Culina grali w meczach eliminacji Mistrzostw świata. Dwaj pierwsi odnieśli zwycięstwa, zaś trzeci musiał poczuć gorycz porażki.Reprezentacja Ghany wygrała 3-2 z reprezentacją Lesotho w Bloemfontijn. Eric Addo został zmieniony przez Quincy Owusu-Abeyie. Carlos Salcido zaś zagrał pierwsze 45 minut, potem został zmieniony przez piłkarza AZ Alkmaar, Hectora Moreno. Francisco „Maza” Rodriguez nie znalazł się w kadrze na mecz. Ich drużyna narodowa pokonała Peruwiańczyków 4-0.Niespodziewanej porażki doznali piłkarze Australii. Drużyna, która grała w 1/8 finału Mistrzostw świata w Niemczech, przegrała z Irakiem. Jason Culina zagrał pełne 90 minut, ale niestety nie przyczynił się do zremisowania meczu przez „Kangurów”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.