Farfan w Schalke 04!

Jefferson Farfan odchodzi z PSV po czterech udanych sezonach, przenosi się do Schalke 04 gdzie będzie pracował z byłym asystentem trenera w PSV – Fredem Ruttenem.23-letni Peruwiańczyk podpisze czteroletni kontrakt. W niedziele, Farfan potwierdził że zgodził się na umowę z Schalke, zanim przeszedł badania lekarskie. Dyrektor generalny Jan Reker twierdzi że Schalke zapłaci kwotę wpisaną w dotychczasowym kontrakcie piłkarza. “To źle że on odszedł od nas. On miał tutaj cztery wielkie sezony i był kluczowym piłkarzem gdy wygrywał cztery razy mistrzostwo Holandii z PSV. Uświadomiliśmy sobie że Farfan bardzo chciał odejść do lepszej ligi, dlatego zgodziliśmy się na transfer.”Farfan, którego pełne nazwisko brzmi Jefferson Agustín Farfán Guadalupe, miał wielkie sukcesy w Eindhoven. Został faworyzowany przez kibiców odkąd dołączył do PSV i mimo jego młodego wiek (ur. 26.10.1984) miał wielkie znaczenie w zdobytych czterech tytułach Eredivisie. Farfan zaczął swoją piłkarską karierę w Alianza Lima w 2001, do PSV przeszedł w lecie 2004 roku, zdobył kolejno 8, 21, 21, 7 bramek. On zdobył 400 gola w Eredivisie podczas ligowego meczu w marcu 2008. Inny peruwiański piłkarz przyjdzie na Philips Stadium, będzie nim utalentowany Reimond Manco, grający na pozycji napastnika.
Vayrynen blisko Club Brugge Mika Vayrynen zaakceptował warunki belgijskiego Club Brugge, do którego ma przejść z PSV Eindhoven. Propozycja transferu padła, gdy reprezentant Finlandii nie może znaleźć sobie miejsca w podstawowym składzie mistrzów Holandii.Transakcja pomiędzy dwoma klubami nie została jeszcze sfinalizowana, chociaż strony przyznały, że są bliskie porozumienia.26-latek przybył do Eindhoven latem 2005 roku z Heerenveen.
Waalkens Piłkarzem Roku Juniorów Jasper Waalkens został Piłkarzem Roku Juniorów dzięki głosom trenerów ligowych. Pomocnik juniorów PSV wyprzedził w klasyfikacji zawodnika Willem II Ratko Vasimpsena i gracza ADO Den Haag Johna Verhoeka. Rochdi Achenteh, inny z piłkarzy PSV, wygrał w tym konkursie rok temu.Po każdym spotkaniu trenerzy danego zespołu przyznawali po trzy punkty, dwa i jeden trzem najlepszym zawodnikom z drużyny rywala. Coroczna nagroda trafia do zawodnika z największą ilością punktów. 19-letni Waalkens zgarnął ją za sezon 2007/08. Urodził się w Winterswijk, ale dorastał w Schijndel i dołączył do PSV w roku 2002 z FC Den Bosch.
Bracia Wuytens na dłużej w PSV! Bracia Stijn i Dries Wuytens podpisali nowe kontrakty z PSV. Nowy Trener, Huub Stevens zadecydował że do oddziału seniorów dołączy 18-letni Stijn, kiedy to 17-letni Dries będzie grał na najwyższym poziomie w drużynie młodzieżowej.Zarówno pomocnik Stijn (ur. 8 października 1989) jak i obrońca Dries (ur. 18 marca 1991) dołączyli do PSV z belgijskiego KRC Genk. Stijn podpisał z klubem kontrakt na cztery lata w towarzystwie Jana Rekera, menadżera Rona Verkerka i ojca. Dries Wuytens uzupełnił z PSV umowę na trzy lata.PSV.COM.PL
Oranje wygrywają z Francją Reprezentacja Holandii pokonała Francję 4-1 w drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy. Spotkanie zaczęło się pomyślnie dla „Pomarańczowych”. W dziewiątej minucie gola dla Kraju Tulipanów zdobył Dirk Kuijt. Następnie piłkę do siatki wpakował Robin van Persie. Francuz Thierry Henry dał nadzieję Francuzom, zdobywając gola w 71. minucie. Szansę „Trójkolorowych” pogrzebał Arjen Robben, który zaraz po wznowieniu gry po bramce dla Francji, zdobył gola rajdem po skrzydle. Po tym golu gra była całkowicie podporządkowana Oranje. Wynik ustalił Wesley Sneijder w 90. minucie.Ibrahim Afellay nie zagrał ani minuty. Wśród byłych piłkarzy PSV grających w meczu możemy wyróżnić wspomnianego wcześniej Arjena Robbena, Andre Ooijera oraz Ruuda van Nistelrooy’a. Na boisko zamiast van der Vaarta wszedł w 78. minucie Wilfred Bouma. Arjen Robben zaś zagrał od 46. minuty.Po wysokich zwycięstwach nad piłkarskimi potęgami: Włoch i Francja, szanse Oranje na wygranie turnieju są ogromne.
Brechet w PSV ! Obrońca Sochaux Jeremie Brechet zdecydował się grać w PSV w następnym sezonie, jako że jego obecny kontrakt z francuskim klubem wygasa z końcem czerwca.Defensor miał dotąd karierę pełną sukcesów. Brechet urodził się w Lyonie i grał dla tego klubu przez pierwsze 5 lat, występując w ponad 100 spotkaniach.Zdobył dwukrotnie mistrzostwo Francji i został powołany do kadry narodowej. Zagrał w jednym meczu Pucharu Konfederacji w 2001 roku. Dwa kolejne występy miały miejsce 2 lata później, a potem w reprezentacji już nie zagrał.Rok przebywał w Interze, który tryumfów nie przyniósł. Zaś 2 kolejne sezony w Realu Sociedad wyglądały bardziej owocnie dla obecnie 27-letniego Brecheta.Francuz dołącza do grona Boeren po dwóch latach spędzonych w Sochaux. W pierwszym sezonie zdobył z kolegami Puchar Francji, a także miał spory wkład w dużym skoku w tabeli, który odnotowali w końcowej części ubiegłego sezonu. Pierwszą jego część opuścił z powodu kontuzji i wracając do zdrowia.Entuzjastycznie nastawione PSV zatrudniło więc zawodnika, mającego doświadczenie w LM, ale niewykorzystującego całego potencjału. Z mistrzami Holandii Brechet dostaje szansę na podbicie Europy w następym sezonie.PSV wygrało rywalizację o tego gracza z Osasuną i beniaminkiem Ligue1 Nantes.
Boeren w eliminacjach Mistrzostw świata Trzech piłkarzy PSV grało w weekend w meczach eliminacji Mistrzostw świata które odbędą się w RPA w 2010 roku. Są to Meksykanin Carlos Salcido,Australijczyk Jason Culina i Ghańczyk Eric Addo.Reprezentacja Meksyku z Carlosem Salcido w obronie wygrała 2-0 z Belize. Mecz rozegrano w Houston. Salcido zagrał pełne 90 minut.Popularne „Kangury” z Jasonem Culiną zagrali dobry mecz przeciwko reprezentacji Kataru. Pomocnik Rood-Witten zagrał cały mecz, który zakończył się wynikiem 3-1.Reprezentacja Ghany, z Erikiem Addo w składzie doznała porażki w meczu z Gabonem w Libreville. Eric Addo niestety nie pomógł drużynie i jego kraj przegrał 2-0.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.