Przewaga PSV się powiększa

Grad bramek oglądali kibice zgromadzeni na Gelderome w Arnhem. Kanonada zaczęła się już w 4. minucie. Idabdelhay otworzył wynik dla Bredy. Po 12 minutach zawodnik Vitesse Remco van der Schaaf zdobyl gola dla… NAC. Gospodarze zaczęli odrabiać straty i w 35. minucie Claudemir zmniejszył dystans do gości. Trafienie do szatni zaliczył Molhoek i Breda zaczęła ponownie uciekać. Po przerwie w piłkarzy z Arnhem wstąpiły nowe siły i w krótkim odstępie czasu doprowadzili do wyrównania za sprawą dwóch goli Kolka. Zatem aspirująca do występu w europejskich pucharach NAC Breda wyjeżdżała z zaledwie jednym punktem.W sobotę PSV Eindhoven łatwo poradziło sobie z gośćmi z Euroborgu. Do dobrej dyspozycji strzeleckiej powraca najwyraźniej Danny Koevermans, który zdobył 2 gole. Oprócz niego trafił do siatki rywali Otman Bakkal. Warto przypomnieć, że Boeren właśnie z Groningen doznali w rundzie jesiennej jednej z trzech porażek (dwie pozostałe w spotkaniach z Heerenveen i Rodą). Wczoraj w świetnym stylu zrewanżowali się. Trzeba przyznać, że z ekipy biało-zielonych odeszli m.in. Silva i Lindgren (strzelił nam 26 grudnia bramkę), niemniej jednak 3 punkty zdobyte po dobrej grze niezmiernie nas cieszą bowiem to duży krok w kierunku mistrzostwa. W tabeli króluje PSV z siedmioma punktami przewagi nad Ajaksem.W Alkmaar przez całe 90 minut wiało nudą typową dla potyczek, które kończą się bezbramkowymi remisami.Na De Woudesteijn Utrecht pozbawiło złudzeń Excelsior. W 11. minucie gola dla przybyłych z Galgenwaard zdobył Van Dijk, a 6 minut przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Nelisse. Po tej porażce Rotterdamczycy coraz bardziej oddalają się od upragnionego utrzymania w Eredivisie. Jeżeli nie wykorzystają szansy w meczu z Venlo, ktory odbędzie się w przyszłą sobotę, raczej nie mają co liczyć na pozostanie w lidze. Szans nie daje im raczej nikt na wywiezienie choćby punktu z Enschede w kolejnym pojedynku.Arcyciekawy przebieg miał mecz pomiędzy Heerenveen a Rodą. Na Abe Lenstra padło aż 7 goli. Po 27 minutach przyjezdni z Kerkrade prowadzili już dwiema bramkami po strzałach Lamaha i Yulu – Matondo. Sześć minut później Fryzowie zaczęli odrabiać straty. Piłka po uderzenie Bradleya trafiła do bramki. Na 8 minut przed przerwą goście jednak znów powiększyli przewagą do dwóch goli. Druga część spotkania zaś była koncertem w wykonaniu Heerenveen. Strzelili oni 3 gole (Henrique, Beerens i znów Bradley), nie puszczając żadnego i to oni opuszczali stadion z podniesionymi głowami.Niedziela upłynęła pod znakiem niespodzianek. Największą z nich jest zapewne porażka Feyenoordu na wyjeździe… w Rotterdamie w derbach ze Spartą. Nic nie zwiastowało sensacji, ponieważ od 11. minuty De Kameraden prowadzili po strzale Luciusa. Jednak długo wynikiem się nie cieszyli, bo już po 4 minutach mieliśmy wyrównanie Boukhariego, który 5 minut po przerwie dołożył kolejnego gola. W 62. minucie Gio doprowadził do wyniku 2-2, a w ostatniej minucie Sparta wywalczyło całe trzy punkty po bramce Emnesa.Kolejnym rezultatem, który był raczej nie do przewidzenia była porażka Ajaksu. Wszystkie bramki strzelali zawodnicy Twente. Wynik był 2-1. Przez pierwszą godzinę nic się nie działo. Samobójczego gola zaliczył Douglas. Potem Wilkshire trafił dla Tukkers, a całe trzy punkty w ostatniej minucie dał gospodarzom Elia.W Venlo po 34 minutach beniaminek wygrywał po trafieniu Japończyka Hondy. Gospodarze prowadzili do 79. minuty, kiedy to wyrównał Van Beukering, a gdy już wydawało się, że drużyny podzielą się po punkcie gola dla NEC zdobył Sibum i to właśnie były klub Andrzeja Niedzielana wywiózł 3 punkty. W pojedynku dwóch drużyn broniących się przed spadkiem Willem II pokonało Heraclesa. Tuż po przerwie bramkę zdobył Mourad, prowadzenie podwoił w 68. minucie Demouge. po dwóch minutach kontaktowego gola zaliczył Schilder, ale więcej bramke nie padło.
Afellay nie zagra Ibrahim Afellay nie będzie w stanie zagrać w środę meczu towarzyskiego przeciwko reprezentacji Austrii. Pomocnik zagrał 80 minut w wygranym przez PSV pojedynku z FC Groningen (3-0) w sobotę, ale nadal odczuwa ból kostki.
Ajax bez szans na mistrzostwo Adrie Koster trener Joden stwierdził, że przegrany mecz z Tukkers pogrzebał szanse Amsterdamczyków na zdobycie czempionatu. Szkoleniowiec w rozmowie z De Telegraaf powiedział, że 7 punktów straty to zdecydowanie zbyt wiele.Jeszcze 4 kolejki do rozegrania, a porażka Ajaksu i zwycięstwo PSV sprawiły, że różnica między klubami w tabeli się powiększyła.Koster dodał, że celem klubu są teraz play-offy, które dają możliwość występu w LM.Trener skrytykował także arbitra za niepodyktowanie rzutu karnego, który ewidentnie Joden się należał. Przyznal wprawdzie, że Suarez znany jest ze zdolności aktorskich, ale w tym przypadku jedenastka powinna być przyznana przez Jacka van Hultena.
FORUM Chcieliśmy Państwa poinformować, że wszystkie problemy przeszkadzające w czynnym działaniu forum zostały rozwiązane.Forum powstało od nowa więc serdecznie zapraszamy do rejestracji i czynnym pisaniu na nim. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.