„Szczęście nie było po naszej stronie”

Trener PSV Sef Vergoossen powiedział reprezentantom mediów na pomeczowej konferencji prasowej, że VVV zasłużyło na punkt w meczu z Boeren, ale dodał, że jego drużyna mogła wygrać, gdyby szczęście było po ich stronie. Selekcjoner Venlo Andre Wetzel powiedział, że jego zespół zyskali cenny punkt i pochwalił podopiecznych za to, że chociaż przez godzinę grali w osłabieniu to wyróżnili się duchem walki i pasjonującą grą.„Ostrzegaliśmy naszych zawodników przed zbyt dużą pewnością siebie i powiedzieliśmy im, że podróż do Venlo będzie zadaniem, które trudnością dorównuje wyjazdowemu spotkaniu z SC Heerenveen. VVV to dobrze zorganizowana drużyna. Przegrywaliśmy z nimi już po upływie jednej minuty i nie potrafiliśmy wykorzystać przewagi liczebnej. Graliśmy zbyt wolno, a pressingiem graliśmy tylko po przerwie, ale Venlo również miało swoje 5 minut. Mogliśmy zgarnąć całe trzy punkty, ale szczęście nie było po naszej stronie. Końcowy rezultat 1-1 był właściwie sprawiedliwym odzwierciedleniem boiskowych wydarzeń, ale nikt nie powinien nas winić, gdybyśmy wyjechali z trzema oczkami.”Z kolei szkoleniowiec Venlo Andre Wetzel był bardzo zadowolony ze stylu, w jakim jego ekipa zaczęła spotkanie.
Addo z żółtą kartką Ghana, gospodarze Pucharu Narodów Afryki, wywalczyła zwycięstwo 2-1 w inauguracyjnym meczu przeciwko Gwinei, rozgrywanym w Akrze. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, ale pomocnik Portsmouth Sulley Muntari dał swej drużynie cudownym strzałem zwycięskiego gola w końcówce spotkania.Napastnik Udinese Asamoah Gyan strzelił pierwszego gola w meczu dla Ghany w 55. minucie z rzutu karnego, ale Oumar Kalabane już po 10 minutach wyrównał dla Gwinei.
Sędzia meczu Helsingborgs vs PSV Cypryjski arbiter, Costas Kapitanis będzie pilnował porządku w pierwszym spotkaniu Pucharu UEFA na Philips Stadium 13 lutego, w środę.
Addo: “To dobry początek dla nas” Ghana wygrała inauguracyjne spotkanie Pucharu Narodów Afryki, obrońca PSV – Eric Addo jest zadowolony że jego zespół zaczął turniej od zwycięstwa.“Presja nie będzie dłużej wywierana na Ghanie, ale na krajach które jeszcze się nie zareprezentowały”.Maroko rozbiło Namibie 5-1 w innej grupie podczas drugiego dnia pucharu, hattricka zdobył Soufiane Alloudi.Wybrzeże Kości Słoniowej także dobrze rozpoczęło turniej, tym razem reprezentacja WKS’u zasłużenie wygrała w Sekondi 1-0. Jedyną bramkę dla ”Słoni” zdobył Salomon Kalou, z ławki spotkanie oglądał był napastnik PSV Eindhoven – Arouna Kone.Mali zabezpieczyło trzy punkty dzięki bramce Kanoute w 49 minucie z rzutu karnego.Atmosfera w Akrze jest po prostu świetna a piłka nożna jest w Ghanie na pierwszym miejscu. Ekrany są rozmieszczone po całym kraju więc ludzie mogą oglądać wszystkie spotkania na żywo. Głównym tematem rozmów jest PNA.
Trening przed meczem ze Spartą PSV nie trenowało za zamkniętymi drzwiami, jako że Sef Vergoossen i jego sztab szykowali się dziś rano do jutrzejszego spotkania ligowego przeciwko Sparcie Rotterdam. Tymczasowy szkoleniowiec poprosił Pedro Salazara – Hewitta pracownika Biura Komunikacji i Prasy, by odegrał rolę tłumacza i przekazał instrukcje trenera Carlosowi Salcido i Eduardo Alcidesowi w ich języku ojczystym.Boeren trenowali przez niemal dwie godziny. Po rozgrzewce piłkarze zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich zajmowała się dośrodkowaniami do napastników na długi słupek, podczas gdy druga z nich rozgrywała minimecz. Gracze, którzy wystąpili w spotkaniu pucharowym Jong PSV wygranym z Jong Feyenoord 3-1 (po golach Nguyena, Zonnevelda i Schijvenaarsa) wraz z Tommiem van der Leegte wzięli udział w końcowym ćwiczeniu o wdzięcznej nazwie: „świnka w środku”.
„Wierzymy w nasze możliwości” Sef Vergoossen podkreślił podczas konferencji prasowej przed meczem ze Spartą, że PSV nie zamierza sprzedawać żadnych zawodników podczas styczniowego okienka transferowego. Tymczasowy szkoleniowiec powiedział mediom, że problemy z kontuzjami Tommiego van der Leegte mogą zakończyć się za jakieś dwa, trzy tygodnie.Vergoossen jest zadowolony, że ma do dyspozycji prawie cały skład zdolny do gry, spośród którego wybierze wyjściową jedenatskę na jutrzejsze spotkanie. John de Jong (kontuzja kolana) i Tommie van der Leegte (problemy z jelitami) to jedyne absencje w kadrze.„Van Der Leegte dochodził stopniowo do zdrowia dopóki nie zaczął narzekać na nawrót. Oczekujemy, że będzie mógł grać za dwa, trzy tygodnie.”Vergoossen powiedział prasie, że wraz z drużyną dokładnie prześledził niedzielną potyczkę z Venlo. Zespołowi oznajmił, że momentami brakło dyscypliny taktycznej i opanowania. Poprzez zaprezentowanie nagrania wideo zawodnikom, uczył ich jak wypracowywać sobie klarowne sytuacje podbramkowe w meczach z drużynami, które mają dobrze zorganizowaną obronę. Wspomniał o szansy, którą miał Bakkal po tym jak Farfan wywalczył dużo miejsca. „Szczęście nie było po naszej stronie, ale musimy ciężko pracować na treningach, by móc stwarzać więcej groźnych okazji podczas meczu.”Szkoleniowiec znalazł rozwiązanie na problemy w komunikowaniu się na boisku poprzez włączenie Pedro Salazara, sztabowca w mediach PSV i Chijijczyka z urodzenia, do sesji treningowych. „Tłumacz jest dodatkową wartością naszej drużyny. Znaleźliśmy rozwiązanie w naszej organizacji, co jest dogodne, gdyż gracze traktowali mnie i mojego asystenta Dwighta Lodewegesa jako nowo przybyłych. Pedro zgodził się pomóc nam i cieszymy się, że będziemy mogli korzystać z jego umiejętności językowych. Potrzebowaliśmy go dziś co najmniej trzykrotnie.”Vergoossen również zwięźle wypowiedział się na temat jutrzejszego meczu. „Nie zlekceważymy Sparty Rotterdam, ale wierzymy w nasze możliwości.”[center]Ostatnie 4 spotkania obu drużyn:28-10-2007 Sparta Rotterdam – PSV 1-4 11-02-2007 Sparta Rotterdam – PSV 1-1 25-10-2006 PSV – Sparta Rotterdam 7-0 15-01-2006 Sparta Rotterdam – PSV 0-1[/center]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.