Van Eijden do 2011 roku

PSV zgodziło się na przedłużenie kontraktu o kolejne trzy lata z Rensem van Eijdenem, urodzonym w Oss w Brabancji 3 marca 1988 roku środkowym obrońcą. Nowa umowa będzie obowiązywała zatem 20-latka do 2011 roku. Trener PSV Sef Vergoossen dodał, że utalentowany chłopak, który przeszedł przez szeregi PSV do pierwszego składu podczas przerwy zimowej.Rens van Eijden, który zaczął karierę w amatorskim zespole RKSV Margriet z Oss, dołączył do Boeren w 1999 roku. Wystąpił w swych pierwszych dwóch spotkaniach w przedsezonowych meczach towarzyskich przeciwko zespołom Wilhelmina ’08 i UNA. Znalazł się również na ławce rezerwowych w pojedynku pomiędzy PSV a Utrechtem 2 marca. Van Eijden zadebiutował w LM w potyczce z Liverpoolem w zeszłym sezonie, gdy wszedł na boisko jako rezerwowy w rewanżu ¼ finału CL. Ten środkowy jest kapitanem Jong PSV.
Dziś finał Jong PSV – Jong NEC Jong PSV podejmie dziś o 19.00 Jong NEC na Mandemakers Stadium w Waalwijk w dzisiejszym finale Pucharu Holandii dla drużyn rezerwowych. Zwycięzca zakwalifikuje się do przyszłorocznego Pucharu KNVB. Jong PSV tryumfowało ostatnio w pucharze dla rezerowych zespołów w 2005 roku. Mika Väyrynen, Ismail Aissati, Fagner, Cássio Ramos, Rens van Eijden i Género Zeefuik są zdolni do gry. Trener Anton Janssen zazwyczaj wystawia tych czterech ostatnich piłkarzy do wyjściowej jedenastki. Kapitanem będzie Van Eijden.
Jong PSV tryumfatorami ! Jong PSV wygrało wczoraj Puchar KNVB dla drużyn rezerwowych. Po 90 minutach wynik był 1-1, a podczas dogrywki nie padł żaden gol i mieliśmy rzuty karne. Jong PSV trafiło dwie jedenastki, a przeciwnicy spudłowali 4 razy, więc kapitan rezerw Boeren Rens van Eijden dumnie wzniósł Puchar KNVB po dramatycznym wieczorze.PSV zaczęło błyskotliwie. Genero Zeefuik dobrze obsłużył Ismaila Aissatiego, który wspaniale otworzył wynik po 10 minutach. Gra była monotonna, ale odżyła w końcowych chwilach. 6 minut przed ostatnim gwizdkiem regulaminowego czasu Jong NEC wyrównało, a PSV kończyło w dziesiątkę, gdy minutę później Brazylijczyk Fagner został ukarany czerwoną kartką przez arbitra.Oba zespoły były zaangażowane w ostrą walkę, ale żadna ze stron nie potrafiła zdobyć bramki w dogrywce. Mecz został określony jako ten, w którym rozegrano najdziwniejszą serię rzutów karnych, gdy nerwy zostały mocno przetestowane. Po tym jak Olivier ter Horst zamienił pierwszą jedenastkę na bramkę dla Boeren, siedmiu zawodników z rzędu nie trafiło do siatki. Cassio Ramos wybronił dwa karne, dwóch innych zawodników NEC trafiło w słupek i ponad bramką. Z kolei bramkarz NEC Rein Baart trzy razy był górą zanim Ismail Aissati trafił karnego dla PSV, które tym samym wygrało Puchar dla drużyn rezerwowych i zapewniło sobie miejsce w Pucharze KNVB w przyszłym sezonie. Jako pierwszy wzniósł puchar Rems van Eijden.Szczegóły meczu:Miejsce: Stadion Mandemakers w WaalwijkWidzów: 2 000Bramki: 10’ Aissati 0-1, 84’ Tshibamba 1-1.Rzuty karne: Ter Horst 0-1; Scholten pudłuje (Ramos broni), Hikspoors pudłuje (Baart broni), Fernandez pudłuje (trafia w słupek), Voss pudłuje (Baart broni), Verweij pudłuje (Ramos broni), Van Eijden pudłuje (Baart broni), Drost pudłuje (strzela nad poprzeczką) i Aissati 0-2.Żółte kartki: Ojo (PSV), Van den Boogaart, Fachtali (NEC).Czerwona kartka: Fagner (PSV).Skład Jong PSV:Ramos, Van Berlo, Van Eijden, Ojo, Ter Horst, Vayrynen, Fagner, Achenteh (115, Hikspoors), Zeefuik, Aissati i Wuytens (64, Voss).
Rodriguez w PSV ? Jak donosi gazeta Algemeen Dagblad Boeren po raz kolejny planują ściągnąć do Eindhoven obrońcę Francisco Rodrigueza. Już w grudniu zeszłego roku pojawiały się plotki, według których mierzący 1,94 m Meksykanin, reprezentujący barwy Chivas Guadalajara miał się pojawić w ekipie mistrzów Holandii.Dały się jednak słyszeć głosy sprzeciwu w klubie, gdyż niektórzy działacze mieli wątpliwości, co do jego umiejętności i dlatego też zawodnik ten na Stadion Philipsa nie zawitał. Teraz może stanowisko PSV będzie inne, ponieważ gazeta napisała, iż Jan Reker spędził w Ameryce środkowej parę dni, podczas których przyglądał się poczynaniom Francisco w sobotnim meczu ligowym, wygranym przez Chivas 4-0.Popularny Maza, jak go nazwano z racji tego, że pochodzi z miejscowości Mazatlan, ma 26 lat i 41-krotnie zagrał w narodowej kadrze, strzelając jednego gola.Z kolei Peruwiańczyk Jefferson Farfan stara się o holenderski paszport, co umożliwi mu opuszczenie Eredivisie i przeniesienie się do innego klubu z kraju należącego do UE. Co więcej, magazyn Sportweek poinformował, że Olympique Lyon i Fiorentina, które wykazywały zainteresowanie napastnikiem, zasugerowały to właśnie, co ma przyspieszyć negocjacje.Jednak Farfan spędzi co najmniej rok w Holandii, by chociaż wnioskować o wyrobienie holenderskiego paszportu, ponieważ musi minąć 5-letni okres pobytu w kraju. 23-latek dołączył do Boeren latem 2004 roku. Jego kontrakt wygasa w roku 2010.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.