24.03.2009, 16:54 - Felieton: Problem z napastnikami?

PSV - problem z napastnikami?

Czy PSV ma problem z napastnikami? Chyba tak, bo ci, którzy mieli dać worek goli naszemu klubowi, czyli Danko Lazović i Danny Koevermans strzelili na razie razem jednie 13 goli. Lazović strzelił siedem, Koevermans sześć. Strzelają oni tyle goli co solidny, ale nie aż taki świetny środkowy pomocnik czołowej drużyny z dowolnej ligi. Więcej goli, bo aż 12 strzelił Afellay, tyle że on jest pomocnikiem, ale ma za to gwiazdorskie umiejętności i jednym dryblingiem czy strzałem może sam wygrać mecz.

Dla porównania wziąłem trzy pierwsze drużyny z Holandii i łatwo wiedzieć, że każda z nich ma supersnajpera. AZ Alkmaar ma w szeregach Mounira El Hamdauiego (20 goli), Twente Blaise N'Kufo (16 goli) a Ajax Louisa Suareza (16 goli). Każdy team, który chce wygrać mistrzostwo Holandii musi mieć zawodnika od strzelania goli, typową "dziewiątkę". Liga holenderska jest jedną z niewielu już, gdzie pada wiele bramek. W porównaniu do np. ligi francuskiej w Holandii pada grad goli. Dzieje się tak dlatego, że w Holandii w średnich klubach gra kilku dobrych piłkarzy, ale na pozycjach ofensywnych, a w obronie z reguły trener musi wystawiać piłkarzy, którzy ulegają w meczu lepszym napastnikom.

Cały problem nie polega w tym, że nasi dwaj omawiani napastnicy są słabi, mają małe umiejętności. Po prostu nie mogą ustabilizować formy. Jednego razu Koevermans może strzelić dwa gole wiceliderowi ligi francuskiej (Olimpique Marsylia), a raz nie może przemóc się przy bramce ligowych "chłopaków do bicia".

Lekarstwem na to ma być Jan Vennegoor of Hesselink. Zawodnik dość uznany, któremu się jednak nie wiedzie ostatnio w Celticu. Problem można wyjaśnić - w Celticu jest tylko jednym z wielu, jest McDonald, Samaras, Nakamura. W PSV byłby jedynym, niepowtarzalnym Hesselinkiem, który strzelałby gol za golem. Uważam że Jan powinien wrócić na "stare śmieci" bo pomógł by i sobie, i nam.Skomentuj to na forum            

      Dodał:
[Skomentuj na forum] [wróć do newsów]

Powered by PsNews

28.09.14 PSV przegrywa z Heerenveen 1-0
28.09.14 Media typują jedenastkę na Heerenveen.
28.09.14 Jorrit Hendrix uspakaja grę.
28.09.14 Heerenveen vs PSV na Lajfy
26.09.14 Hiljemark będzie leczył uraz przez cztery miesiące.
26.09.14 Boczni obrońcy dali PSV awans w PH
22.09.14 PSV rozłożyło na łopatki Cambuur.
18.09.14 PSV - Estoril Praia na LAJFY
02.09.14 Co się zdarzyło w Eindhoven? Skrót.
30.08.14 PSV vs Vitesse na LAJFY