26.02.2015, 12:40 - Ooijer wspomina półfinał Ligi Mistrzów.

"Kiedy patrzę wstecz, jestem z powrotem chory", mówi Andre Ooijer który w 2005 roku walczył o europejskie puchary z PSV. "Mieli¶my w tamtym roku po prostu wygrać Ligę Mistrzów".

Dokładnie dziesięć lat temu, PSV zaskoczyło cały ¶wiat piłki nożnej po przeniknięciu do absolutnej elity.

W samolocie do Petersburga było dwóch byłych piłkarzy PSV, którzy przeżyli to z bliska. Oprócz trenera Philipa Cocu, który zdobył dwie bramki przeciwko Milanowi, był również Andre Ooijer, który przegapił zwrot akcji w drugim meczu ze względu na zawieszenie. Ooijer udał się do Rosji bo dzisiaj pracuje w PSV jako asystent handlowy, ł±czy on to stanowisko , pracuj±c także jako asystent trenera w selekcji juniorskiej PSV A.

Czy według Ooijera PSV ma szanse w walce z rosyjskim klubem? "Zawsze do tego trzeba d±żyć, bo nigdy nie wiesz jak to może się skończyć. Przekonanie, że możesz pokonać takiego rywala jak Zenit Sankt Petersburg, może stać się solidnym powodem. Ale różnica jest oczywi¶cie duża. Wiele krajów wyprzedziło nas pod względem budżetu i warto¶ci piłkarzy".

"Istotn± różnic± jest to, że ¶rednia wieku zespołu holenderskiego znacznie spadła. Większo¶ć zespołów europejskich które odnosz± sukces s± znacznie starsze. Mieli¶my tak w sezonu 04/05. ¦redni wiek zespołu był wtedy ponad 26 roku życia. To była wyważona grupa. Każdy był w kwiecie swojej kariery. Teraz bardzo dużo oczekujemy od młodych zawodników. Razem z Markiem van Bommelem, kiedy mieli¶my po 19 lat, grali¶my jeszcze w Fortunie Sittard i FC Volendam. Teraz kluby stawiaj± już na tych młodszych piłkarzy".Skomentuj to na forum            

      Dodał:
[Skomentuj na forum] [wróć do newsów]

Powered by PsNews

28.09.14 PSV przegrywa z Heerenveen 1-0
28.09.14 Media typuj± jedenastkę na Heerenveen.
28.09.14 Jorrit Hendrix uspakaja grę.
28.09.14 Heerenveen vs PSV na Lajfy
26.09.14 Hiljemark będzie leczył uraz przez cztery miesi±ce.
26.09.14 Boczni obrońcy dali PSV awans w PH
22.09.14 PSV rozłożyło na łopatki Cambuur.
18.09.14 PSV - Estoril Praia na LAJFY
02.09.14 Co się zdarzyło w Eindhoven? Skrót.
30.08.14 PSV vs Vitesse na LAJFY